wtorek, 26 marca 2019

Newsroom

Sierpniowa emisja listów Pekao BH trafiła na Catalyst

msd | 24 października 2018
Pekao Bank Hipoteczny wprowadził do obrotu siedmioletnie, okresowo amortyzowane, listy zastawne, za które płaci WIBOR 3M plus 0,45 pkt proc. marży.

Warte 350 mln zł papiery, które bank uplasował w sierpniu są nietypowe z dwóch powodów. Po pierwszej, ich warunki emisji przewidują okresową amortyzację po 2,75 proc. pierwotnego nominału co trzy miesiące. Po drugie zaś, są to listy zabezpieczone wierzytelnościami z tytułu kredytów udzielonych na rzecz JST, a nie kredytów mieszkaniowych, jak to zwykle bywa.

Debiutujące listy serii NPLZ-01 objęło 24 inwestorów. W momencie emisji miały one nadany rating A z perspektywą negatywną od Fitch. Teraz jednak, po obniżce ratingów dla Pekao i Pekao BH, listy zastawne banku oceniane są na A- z perspektywą stabilną.

Do godz. 14 nie handlowano debiutującymi papierami PEONP01, tak jak i do transakcji nie dochodzi na 13 pozostałych emisjach Pekao BH (w tym pięć serii w euro), które znajdują się w giełdowym obrocie.

Więcej wiadomości o Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Rekordowe wyniki Zakładów Magnetyzowych Ropczyce

  26 marca 2019
  Pomimo niewielkiego wzrostu długu netto, producent materiałów ogniotrwałych istotnie obniżył jego relację w stosunku do wyniku EBITDA. Przysłużyły się temu znacznie wyższe zyski. Poprawiły się też przepływy operacyjne.
  czytaj więcej
 • Voxel bardziej zadłużony

  26 marca 2019
  W wyniku zeszłorocznych inwestycji i wypłaty dywidendy dług netto medycznej grupy podwoił się. Efekty akwizycji widoczne mają być w wynikach dopiero później, na razie więc wskaźniki zadłużenia Voxelu zanotowały wzrost.
  czytaj więcej
 • Vantage Development wypłaci dywidendę

  24 października 2018
  Akcjonariusze spółki zdecydowali o wypłacie 16,2 mln zł nadzwyczajnej dywidendy z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych. Spółka przeprowadzi też skup własnych akcji.
  czytaj więcej
 • Statima wchodzi w działalność pożyczkową

  23 października 2018
  Windykator utworzy spółkę zależną, która będzie udzielać „masowych, krótkoterminowych pożyczek o niskim nominale w oparciu o tzw. technologię blockchain”.
  czytaj więcej

Emisje