sobota, 04 lipca 2020

Newsroom

Statima zmniejszyła dług, ale wobec kogo?

msd | 05 grudnia 2019
Windykacyjna spółka, która od stycznia nie spłaciła już czterech serii obligacji, chwali się zyskami, wzrostem kapitałów własnych, a nawet redukcją zadłużenia z tytułu kredytów i pożyczek. Na jej „sukcesach” nie korzystają tylko obligatariusze.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Statima S.A.

 • Indeks Default Rate: Cisza przed burzą?

  08 kwietnia 2020
  Przez 12 ostatnich miesięcy notowane na Catalyst firmy nie spłaciły obligacji o rekordowej wartości 226,9 mln zł. Ostatnie defaulty bynajmniej nie były zaskoczeniem, ale obecna sytuacja rynkowa aż nadto sprzyja niespodziankom.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Ponad miliard strat na Catalyst w 10 lat

  07 stycznia 2020
  Notowane na Catalyst firmy nie spłaciły obligacji korporacyjnych o wartości 173,6 mln zł w 2019 r. Jak wynika z szacunków Obligacje.pl, przez 10 lat istnienia tego rynku wartość defaultów przekroczyła 1 mld zł.
  czytaj więcej
 • Statima nie wykupiła piątej serii obligacji

  16 grudnia 2019
  W piątek minął termin spłaty ostatniej serii papierów dłużnych windykatora, tym samym saldo jego niespłaconych obligacji wzrosło o kolejne 2 mln zł do 9 mln zł. Statima znów zapowiada nowych inwestorów, ale o propozycjach dla wierzycieli nie chce mówić wcale.
  czytaj więcej
 • Statima chce przeprowadzić emisję akcji

  15 października 2019
  Znajdująca się w postępowaniu układowym spółka zwołała NWZ, którego przedmiotem ma być między innymi podjęcie uchwały w sprawie podniesienia kapitału.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje