piątek, 26 kwietnia 2024

Newsroom

Trzech inwestorów zainteresowanych aktywami GetBacku

msd | 05 października 2018
Na siedmiu inwestorów, którzy wyrażali wstępne zainteresowanie majątkiem windykatora, trzech złożyło w czwartek swoje oferty. Jednorazowe spieniężenie aktywów to alternatywa dla wieloletniego układu.

Złożone oferty dotyczą nabycia portfeli wierzytelności lub kilku klas aktywów jednocześnie. Sprzedaż majątku mogłaby być rozwiązaniem, które pozwoli spieniężyć posiadane wierzytelności znacznie szybciej niż ich wieloletnia windykacja. Wierzyciele GetBacku, w tym obligatariusze, otrzymaliby więc pieniądze o wiele szybciej niż przy realizacji ośmioletniego układu, ale stopień ewentualnego zaspokojenia w tym wariancie nie jest na razie znany.

- Na tym etapie nie możemy zdradzić treści otrzymanych ofert, mogę jednak powiedzieć, że wszystkie trzy podmioty złożyły interesujące propozycje, które stanowią poważną alternatywę dla scenariusza realizacji odzysków z obecnych portfeli. Dzięki temu udałoby się szybciej spłacić zobowiązania obligatariuszy, ale nie my będziemy podejmowali decyzję w tej kwestii – powiedział Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku, cytowany w komunikacie prasowym.

Ze złożonymi ofertami zapoznała się rada nadzorcza i wyraziła zainteresowanie dalszymi negocjacjami, podała spółka. Jeśli podobne stanowisko wyrazi też rada wierzycieli, spółka wybierze inwestora lub inwestorów, z którymi będzie prowadzić dalsze negocjacje, w tym dokumentacji prawnej.

- Naszą rolą było doprowadzenie tego procesu do momentu, w którym rada wierzycieli będzie mogła przejrzeć i ocenić oferty zainteresowanych nabyciem majątku GetBack i cieszymy się, że udało nam się wywiązać z tego zobowiązania – dodał Przemysław Dąbrowski.

Według spółki, zakończenie i zamknięcie transakcji przewidywane jest do końca 2018 roku, choć – jak zastrzegła – termin ten może ulec przedłużeniu.

W najbliższy wtorek odbędzie się zgromadzenie wierzycieli, podczas którego odbędzie się głosowanie nad układem. Wcześniej przedstawiciele spółki deklarowali, że do czasu głosowania będą chcieli przedstawić wierzycielom propozycje układowe, tak by ci mieli alternatywę dla wieloletniego układu, w którym – zależnie od propozycji – mogliby liczyć na spłatę 31 proc. lub 50,5 proc. nominalnej wartości zadłużenia przez osiem lat.

Więcej wiadomości o Capitea S.A. (d. GetBack S.A.)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium