środa, 27 maja 2020

Newsroom

UCS skontroluje Kanię

msd | 17 września 2019
Katowicki Urząd Celno-Skarbowy wszczął kontrolę w Zakładach Mięsnych Henryk Kania w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług.

Wszczęta przez UCS kontrola celno-skarbowa dotyczyć ma rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczenia i wpłacenia podatku od towarów i usług.

Kontrola obejmie okres między 1 stycznia a 30 czerwca tego roku. Jak podano, przewidywany czas kontroli to trzy miesiące.

Mirosław Mozdżeń, zarządca Kani, nie informuje natomiast, czy zabezpieczenie dokumentacji spółki przez CBŚP może utrudnić kontrolę UCS-u.

Wcześniej zarządca skierował do sądu pismo, w którym prosi o rozważenie, czy zachodzą przesłanki do umorzenia przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki. Mirosław Mozdżeń wątpi bowiem w powodzenie restrukturyzacji. Z kolei Cedrob, który ma płacić Kani po 4 mln zł miesięcznie za realizację umowy przerobowej, obawia się, czy wypełnienie postanowień umowy jest w ogóle możliwe.

ZM Kania znajdują się przyspieszonym postępowaniu układowym od czerwca tego roku. W czerwcu, gdy spółka była już pod ochroną sądowej restrukturyzacji, minął termin wykupu wartych 50 mln zł obligacji serii F. Dwie kolejne serie – H oraz I – wciąż notowane są na Catalyst, a rynek wycenia je w okolicach 3,5-7 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje