niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

Victoria Dom ponad sześciokrotnie zwiększyła dług netto

msd | 15 maja 2018
Zobowiązania finansowe netto stołecznego dewelopera wzrosły w ubiegłym roku o 72,6 mln zł do 83,6 mln zł. W tle znacznego wzrostu lewarowania były rosnące wyniki oraz dodatnie przepływy operacyjne, ale i spory – bliżej nieomówiony – przyrost nieoperacyjnych aktywów.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

 • Victoria Dom ze stratą w I półroczu

  17 sierpnia 2018
  Stołeczny deweloper zanotował 6,4 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 3,5 mln zł straty netto w I połowie roku. Poprawa wyników ma przyjść w II półroczu. Na razie wraz z postępem sprzedaży i realizacji projektów Victoria Dom wypracowała natomiast solidne przepływy operacyjne.
  czytaj więcej
 • Victoria Dom przedterminowo wykupiła obligacje

  23 maja 2018
  Dwa dni po przydziale wartych 20 mln zł papierów dłużnych stołeczny deweloper dokonał przedterminowej spłaty obligacji na 15 mln zł.
  czytaj więcej
 • Victoria Dom wypuściła nowe obligacje

  21 maja 2018
  Warte 20 mln zł papiery serii J, które nie trafią do obrotu na Catalyst, objęło tylko dwóch inwestorów.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy z Catalyst wykorzystywali dobrą koniunkturę – raport DM Navigator

  23 kwietnia 2018
  2017 r. przyniósł kontynuację silnej koniunktury na polskim rynku mieszkaniowym i umożliwił firmom deweloperskim osiągnięcie bardzo wysokich poziomów sprzedaży i wygenerowanie dobrych wyników finansowych. Dobra sytuacja była napędzana przez niskie stopy procentowe, rosnącą liczbę i wartość udzielonych kredytów hipotecznych oraz bogacenie się społeczeństwa. W dalszym ciągu deweloperzy finansowali swoją działalność głównie poprzez emisje obligacji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Obligacje firm tanie już były, choć drogo jeszcze nie jest

  17 sierpnia 2018
  Popłoch jaki wywołała afera GetBacku obniżyła notowania niepowiązanych z nim w żaden sposób emitentów, co z kolei dało okazję do sięgania po ekstra zyski najszybszym inwestorom.
  czytaj więcej
 • Auxilia ponownie ze stratą operacyjną

  17 sierpnia 2018
  Odszkodowawcza grupa zanotowała w II kwartale ósmą z rzędu stratę operacyjną. Wprawdzie miała zysk netto, ale nie zmienia to ogólnego obrazu – wysoko zadłużonej firmy z kiepskimi przepływami operacyjnymi i relatywnie niską płynnością.
  czytaj więcej
 • Z pozoru wyższy zysk MBS w Łomiankach

  14 maja 2018
  Zeszłoroczny zysk netto Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach wzrósł o 18,2 proc. r/r do 2,05 mln zł. Audytor zgłosił jednak zastrzeżenie do tego wyniku, co bank uwzględnił, ale dopiero w 2018 r.
  czytaj więcej
 • Nieco wyższe zadłużenie grupy Arctic Paper

  14 maja 2018
  W I kwartale producent papieru wypracował tylko 1,8 mln zł gotówki z działalności operacyjnej, co przy poniesionych nakładach inwestycyjnych wiązało się ze wzrostem zadłużenia, jak i spadkiem salda gotówki. Kwestie zadłużenia i płynności wciąż jednak wypadają dość korzystnie.
  czytaj więcej

Emisje