czwartek, 18 października 2018

Newsroom

Voxel wypuścił nowe obligacje

msd | 09 sierpnia 2018
Spółka uplasowała papiery dłużne serii K o wartości 5 mln zł. Ich warunki nie są na razie publicznie znane, zmieni się to jednak, gdy dług trafi do giełdowego obrotu.

Nową emisję zamknięto tydzień po przedterminowej spłacie wartych 10 mln zł papierów serii H, notowanych do niedawna na Catalyst pod nazwą VOL0519.

Być może więcej o prawdopodobnych warunkach nowej emisji powiedzieć mogą parametry papierów uplasowanych w lipcu. Skądinąd atrakcyjnych z punktu widzenia Voxelu, bo obniżono kupon, wydłużono okres spłaty, zrezygnowano z zabezpieczenia, a także znacznie zwiększono wartość oferty względem poprzednich emisji. Ostatecznie więc Voxel pozyskał 30 mln zł na trzy lata, przy oprocentowaniu ustalonym na WIBOR 6M plus 4 pkt proc.

Po lipcowym wykupie papierów VOX0718 i sierpniowej przedterminowej spłacie serii VOL0519 diagnostyczna spółka chwilowo zniknęła z Catalyst. Planowany jest jednak powrót, już z nowymi emisjami, zarówno tą z lipca, jak i najnowszą uplasowaną w czwartek.

Więcej wiadomości o Voxel S.A.

 • Voxel z wyższym zadłużeniem finansowym netto

  04 września 2018
  Zobowiązania odsetkowe grupy zmieniły się w II kwartale tylko nieznacznie, przyczyną wzrostu długu był natomiast znaczny spadek salda gotówki po wypłacie dywidendy. Rosnące wyniki całkiem skutecznie amortyzują jednak wzrost zadłużenia netto.
  czytaj więcej
 • Voxel wrócił na Catalyst

  03 września 2018
  Po dwutygodniowej przerwie obligacje diagnostycznej spółki ponownie znajdują się w giełdowym obrocie. Tym razem to warta 30 mln zł trzyletnia emisji Voxelu.
  czytaj więcej
 • Voxel zapowiada przedterminowy wykup obligacji

  17 lipca 2018
  Diagnostyczna spółka chce spłacić przed czasem warte 10 mln zł papiery dłużne serii H, których pierwotnych termin wykupu przypadał na maj 2019 roku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Za drobne dziękujemy

  06 lipca 2018
  Wciąż czekamy na sygnały przemawiające chociażby za stabilizacją sytuacji i wciąż nie są one jednoznaczne. Spokojniej jest za to na globalnych rynkach, za wyjątkiem Turcji, gdzie 17 proc. rentowności jest na wyciągnięcie ręki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje