czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

Warimpex uplasował nowe obligacje

msd | 13 września 2018
Deweloper wyemitował w ramach prywatnej oferty siedmioletnie papiery dłużne o wartości 9 mln euro.

Warunki emisji nie zostały ujawnione. Obok obligacyjnego finansowania Warimpex pozyskał też kredyt w rachunku bieżącym do 5 mln euro. Pozyskane środki, jak podano, spółka zamierza przeznaczyć na nowe projekty inwestycyjne w obszarze nieruchomości.

- Po sprzedaży części aktywów w ubiegłym roku naszym wyraźnym celem jest ponowny wzrost i powiększanie zasobu nieruchomości. (…) Dzięki wzmocnieniu struktury finansowania mamy dobrą pozycję finansową, dzięki czemu możemy podejmować szybkie i elastyczne działania przy okazji pojawienia się interesujących możliwości inwestycyjnych – powiedział Daniel Folian, dyrektor finansowy Warimpeksu, cytowany w komunikacie prasowym.

Deweloper na razie nie informuje o zamiarze wprowadzenia nowych obligacji na Catalyst. W obrocie na warszawskiej giełdzie (akcje spółki notowane są w Warszawie i Wiedniu) pozostaje jedna seria papierów dłużnych dewelopera. To warta 1,6 mln euro emisja z terminem wykupu w grudniu tego roku, która notowana jest wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot.

Więcej wiadomości o Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG

 • Warimpex może potrzebować więcej pracujących aktywów

  12 czerwca 2018
  W I kwartale uwidocznił się brak nieruchomości hotelowych, które sprzedano w ubiegłym roku. Deweloper zanotował więc 3 mln euro straty netto i wypracował tylko 0,2 mln euro gotówki z działalności operacyjnej.
  czytaj więcej
 • Warimpex utrzymał wysoką płynność gotówkową

  08 maja 2018
  Deweloper zakończył ubiegły rok z 22,8 mln EUR środków pieniężnych. Pokrywały one znakomitą większość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Warimpeksu coraz mniej

  04 grudnia 2017
  W III kwartale aktywa dewelopera wciąż się kurczyły, ale głównie o gotówkę, która trafiła na spłatę zadłużenia. Po starym Warimpeksie, którego majątek w ponad 90 proc. obciążony był zobowiązaniami, nie ma więc śladu. Plan odbudowy aktywów inwestycyjnych wskazuje jednak, że w kolejnych okresach zlewarowanie grupy może rosnąć.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Warimpeksu

  30 sierpnia 2017
  Po sprzedaży ośmiu nieruchomości hotelowo-biurowy deweloper zanotował wysoki zysk i mógł znacznie obniżyć poziom zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje