środa, 15 sierpnia 2018

Newsroom

Warimpex może potrzebować więcej pracujących aktywów

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 12 czerwca 2018
W I kwartale uwidocznił się brak nieruchomości hotelowych, które sprzedano w ubiegłym roku. Deweloper zanotował więc 3 mln euro straty netto i wypracował tylko 0,2 mln euro gotówki z działalności operacyjnej.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG

 • Warimpex utrzymał wysoką płynność gotówkową

  08 maja 2018
  Deweloper zakończył ubiegły rok z 22,8 mln EUR środków pieniężnych. Pokrywały one znakomitą większość krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Warimpeksu coraz mniej

  04 grudnia 2017
  W III kwartale aktywa dewelopera wciąż się kurczyły, ale głównie o gotówkę, która trafiła na spłatę zadłużenia. Po starym Warimpeksie, którego majątek w ponad 90 proc. obciążony był zobowiązaniami, nie ma więc śladu. Plan odbudowy aktywów inwestycyjnych wskazuje jednak, że w kolejnych okresach zlewarowanie grupy może rosnąć.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Warimpeksu

  30 sierpnia 2017
  Po sprzedaży ośmiu nieruchomości hotelowo-biurowy deweloper zanotował wysoki zysk i mógł znacznie obniżyć poziom zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Obligacje w euro lepiej kupić w emisji

  01 sierpnia 2017
  Posiadacze oszczędności w euro mają wspólny problem – niewielkie oprocentowanie lokat bankowych. Czy obligacje we wspólnej walucie pomogą go rozwiązać?
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • ABS Investment ponownie ze stratą

  14 sierpnia 2018
  Spółka zanotowała 0,3 mln zł straty netto w II kwartale na skutek spadających wycen akcji wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego. Narastająco od początku roku strata netto sięga zaś 7,2 mln zł.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w Indosie

  14 sierpnia 2018
  Wypracowane w II kwartale środki pieniężne z działalności operacyjnej i inwestycyjnej pozwoliły na redukcję zobowiązań finansowych oraz poprawę pozycji gotówkowej spółki. Dług netto spadł więc wyraźnie.
  czytaj więcej
 • Spadek rentowności Biogenedu

  12 czerwca 2018
  Przychody producenta dermokosmetyków wprawdzie wzrosły o 32,9 proc. r/r w I kwartale, ale tylko w niewielkim stopniu przełożyło się to na wzrost zysków. A te względem ponoszonych kosztów obsługi zadłużenia mogłyby być jednak wyższe.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen wyda około 8,3 mld zł na rozwój petrochemii

  12 czerwca 2018
  Szacowany budżet dotyczy zatwierdzonego właśnie w paliwowym koncernie programu rozwoju petrochemii do 2023 r.
  czytaj więcej

Emisje