czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Zysk netto grupy Inpro spadł o jedną trzecią

msd | 05 kwietnia 2024
Z powodu opóźnienia dwóch projektów deweloperska grupa zanotowała spadek przychodów do około 42,9 mln zł w 2023 r.

Według wstępnych szacunków, skonsolidowane przychody Inpro spadły o 14 proc. r/r do 308,6 mln zł, z czego grupa wypracowała 42,9 mln zł zysku netto. Ten ostatni był o 33 proc. niższy niż w 2022 r.

Słabsze wyniki deweloper tłumaczy kilkutygodniowymi opóźnieniami na dwóch projektach, co spowodowało przesunięcie uzyskania pozwoleń na użytkowanie na rok 2024 r.

„Opóźnienia te nie zagrażają w żaden sposób sytuacji finansowej spółki i grupy, lecz przychód wygenerowany przez GK Inpro na tych inwestycjach zaksięgowany zostanie dopiero w 2024 roku” – przekazała spółka, jeszcze raz powtarzając komunikat sprzed trzech miesięcy.

Jak informowano wcześniej, w ubiegłym roku grupa Inpro przekazała klientom 577 lokali. W tym samym czasie zakontraktowała 863 nowych umów netto. 

I kwartał tego roku deweloper rozpoczął od przekazania 159 mieszkań i zawarcia z klientami 212 nowych umów, przekazano także w piątek.

Na Catalyst notowane jest po jednej serii obligacji Inpro, a także jego spółki zależnej Domesta. Papierami pierwszego z podmiotów nie handlowano od roku. 

Więcej wiadomości o Inpro S.A.

 • Inpro wzmocniło płynność gotówkową

  27 maja 2024
  Deweloper wypracował rekordowe 36,4 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w I kwartale, czym zapewnił sobie wyraźną poprawę płynności, jak i redukcję długu netto do najniższego poziomu od blisko dwóch lat.
  czytaj więcej
 • Inpro z mocnymi przepływami w IV kw.

  26 kwietnia 2024
  Pod koniec 2023 r. deweloperska grupa osiągnęła ponad 29 mln zł cash flow operacyjnego, co pomogło jej obniżyć zadłużenie, jak i poprawić sytuację gotówkową.
  czytaj więcej
 • Obniżona płynność gotówkowa Inpro

  23 listopada 2023
  Wysokie wydatki w III kwartale obniżyły zasoby pieniężne deweloperskiej grupy, wskutek czego jej płynność natychmiastowa znalazła się najniżej od pięciu lat. I nie pozostało to bez wpływu na wysokość długu netto.
  czytaj więcej
 • Inpro z niższymi wskaźnikami płynności

  14 września 2023
  Choć trójmiejski deweloper trzyma w tym roku zadłużenie na niezmienionym poziomie, to coraz bliższe terminy jego spłaty zaczynają być wyraźnie widoczne we wskaźnikach płynności. Ogólna kondycja grupy Inpro, jak i samego rynku mieszkaniowego, sprawiają jednak, że refinansowanie krótkoterminowych długów powinno być na wyciągnięcie ręki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst