wtorek, 18 czerwca 2019

Poradniki

 • Sześć pomysłów na 4 proc. z obligacji

  05 września 2018
  4 proc. rentowności to propozycja dla raczej konserwatywnie nastawionych inwestorów, których głównym celem jest ochrona kapitału przed skutkami inflacji. Niestety dla nich, Catalyst nie oferuje zbyt dużego wyboru.
  czytaj więcej
 • Dwuletnie obligacje na Catalyst – nadal przewidywalny dochód

  27 sierpnia 2018
  W dwuletniej perspektywie można sięgać po 5-6 proc. rentowności nie ponosząc przy tym istotnie zwiększonego ryzyka inwestycji względem np. papierów o rocznym terminie wykupu.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na 3 proc. z obligacji

  03 sierpnia 2018
  Niższe notowania obligacji zwykle nie obejmują papierów uważanych za najmniej ryzykowne. Dlatego za zwrotem na poziomie 3 proc. trzeba rozglądać się uważniej niż za 5-6 proc. rocznie.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na dwucyfrowe rentowności

  05 lipca 2018
  Odwaga zdrożała w ostatnich miesiącach i dwucyfrowe rentowności pojawiają się także w przypadku obligacji średnich i dużych firm oraz banków. Oczywiście, nic za darmo.
  czytaj więcej
 • Jeśli portfel emerytalny z obligacji firm, to w ramach IKE

  17 stycznia 2018
  Przykładowy portfel oparty o notowane na Catalyst papiery korporacyjne pochodzące z ofert publicznych da 4,8 proc. rentowności. Brutto i zarazem netto, bo inwestycje w ramach indywidualnych kont emerytalnych umożliwiają zwolnienie z 19-proc. podatku od zysków kapitałowych.
  czytaj więcej
 • Obligacje korporacyjne na pół roku - przegląd

  09 stycznia 2018
  Wybór dłużnych papierów firm na około sześć miesięcy, to zwykle trudne zadanie. Krótki okres spłaty sprawia, że rentowności wielu emisji znajdują się w okolicach oprocentowania papierów skarbowych lub bankowych lokat, także krótkoterminowych.
  czytaj więcej
 • Jak chronić kapitał przed inflacją?

  05 grudnia 2017
  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.
  czytaj więcej
 • 8 proc. z obligacji? Tylko dla orłów

  22 września 2017
  Obligacje o ponadprzeciętnym oprocentowaniu wciąż znajdują amatorów chętnych do podjęcia ryzyka. Problem w tym, że nie wszyscy z nich zdają sobie z tego ryzyka sprawę.
  czytaj więcej
 • Ile naprawdę można zarobić na obligacjach firm?

  18 września 2017
  Średnie oprocentowanie obligacji oferowanych detalicznym inwestorom na podstawie prospektów emisyjnych (emisje publiczne) wyniosło 5,71 proc. w okresie ostatnich 12 miesięcy.
  czytaj więcej
 • Filozofia konsekwentnego inwestowania popłaca

  31 lipca 2017
  Inwestorom niejednokrotnie reklamowane są strategie czy produkty inwestycyjne, które w przeszłości wygenerowały spory zysk. Problem jednak w tym, że historyczne wyniki nie gwarantują, że w przyszłości one ponownie będą miały miejsce. Natomiast generowanie mniej spektakularnych, ale systematycznych zysków pozwala osiągnąć atrakcyjne wyniki w długim horyzoncie czasowym.
  czytaj więcej

Emisje