wtorek, 26 marca 2019

Poradniki

 • Reputacja oferującego obligacje ma znaczenie

  01 lipca 2016
  Pojedyncze wpadki mogą przytrafić się każdemu, ale jeśli na koncie oferującego obligacje korporacyjne jest więcej emisji, które nie zostały spłacone, to warto do przedstawionej przez niego propozycji objęcia obligacji podejść ze szczególną ostrożnością.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na obligacje – lipiec

  30 czerwca 2016
  Po okresie posuchy, na Catalyst liczniej pojawiają się kolejne serie obligacji, choć debiutantów na rynku wtórnym wciąż brakuje. Po Brexicie spadły ceny obligacji o stałym oprocentowaniu, dzięki czemu stały się interesujące.
  czytaj więcej
 • Pomysły na obligacje zapadające za mniej niż rok

  28 czerwca 2016
  Inwestując na Catalyst w papiery dłużne firm na okres do 12 miesięcy można liczyć na cały przekrój relacji zysku do ryzyka. Od rentowności niewiele przekraczającej zyski z bankowej lokaty, aż po dwucyfrowe rentowności będące zakładem o terminowy wykup obligacji.
  czytaj więcej
 • Zabezpieczenie obligacji bywa przereklamowane

  24 czerwca 2016
  Najlepsza ochrona dla obligatariuszy to solidna kondycja finansowa emitenta. Zabezpieczenia też nie warto bagatelizować, pod warunkiem, że jego wycena przedstawia realną wartość, a odsprzedaż w razie potrzeby faktycznie będzie wchodziła w grę.
  czytaj więcej
 • Różne oblicza stałego oprocentowania

  23 czerwca 2016
  Stały kupon obligacji sprawdza się w spokojnym okresie na rynku stóp procentowych, ale największe korzyści przynosi dopiero przy spadających stopach. Wtedy zarabiamy podwójnie, rośnie bowiem efektywna marża względem WIBOR-ów oraz notowania obligacji. Są też ciemne strony.
  czytaj więcej
 • W obligacjach liczą się nie tylko odsetki

  17 czerwca 2016
  Wysokość kuponu, to tylko jeden z wielu czynników, który należy brać pod uwagę przy ocenie inwestycji w obligacje firm. Każda emisja zawiera też szereg innych warunków. Część z nich da się łatwo wycenić.
  czytaj więcej
 • Nie, to nie żart. Są fundusze obligacji, których koszty znacznie przekraczają zyski

  16 czerwca 2016
  Wybór funduszu obligacji korporacyjnych o niskich kosztach kilkukrotnie zwiększa szanse na osiągnięcie ponadprzeciętnej stopy zwrotu.
  czytaj więcej
 • Na obligacjach korporacyjnych można zarabiać podwójnie

  15 czerwca 2016
  Sprzedając papiery dłużne powyżej ceny nominalnej podczas pierwszego dnia notowań na Catalyst, zyskujemy nie tylko na odsetkach, ale i wzroście ceny obligacji. Dwucyfrowe rentowności sprzedaży dla niektórych emisji są więc w zasięgu, ale w strategii tej liczy się przede wszystkim jakość emitentów i wysoka płynność w dniu debiutu.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na obligacje – czerwiec

  03 czerwca 2016
  Przedstawiamy kolejny wybór ciekawych obligacji notowanych na Catalyst przygotowany dla czytelników Obligacje.pl i Pulsu Biznesu.
  czytaj więcej
 • Obligacje korporacyjne dla opornych

  25 maja 2016
  Zastanów się czy oprocentowanie wynagradza podjęte ryzyko, podziel portfel jak torcik wedlowski i strzeż się gruszek na wierzbie – to garść porad dla początkujących w świecie obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej

Emisje