sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

e-Kancelaria chce pozyskać 3 mln zł przed końcem miesiąca

ems | 02 października 2013
Windykator w ramach prywatnej emisji obligacji zaoferuje papiery warte 3 mln zł. Co ciekawe, przed wakacjami przedstawiciele spółki sugerowali, że do końca roku kolejnych emisji nie będzie.

   Ale na rynku windykacyjnym nigdy do końca nie wiadomo, kiedy pieniądze będą potrzebne. W komunikacie bieżącym spółka podaje, że środki z emisji wykorzysta na zakup pakietów wierzytelności. 

   Warto odnotować, że spółka już na dobre odeszła od emisji papierów o rocznym terminie wykupu, bowiem w ten sposób krótkoterminowymi zobowiązaniami finansowała długoterminowe inwestycje. Tym razem oferuje więc papiery trzyletnie o zmiennej stopie procentowej i kuponie płatnym co pół roku. W ostatniej emisji przeprowadzonej przed wakacjami, e-Kancelaria oferowała stały kupon wynoszący 10 proc., także przy papierach trzyletnich. Na tej podstawie, należy spodziewać się marży dla nowej emisji w okolicach 7 pkt proc. (z taką marżą obligacje emitowało ostatnio Fast Finance).

   Łączna liczba notowanych emisji e-Kancelarii sięga dziewięciu, a ich łączna wartość wynosi 23,94 mln zł. Najbliższe spłaty czekają spółkę w grudniu i styczniu, wartość nominalna obu wykupów wynosi po 1 mln zł.

 • E-Kancelaria wyemitowała nowe obligacje

  25 września 2023
  Zbudowana na zgliszczach po poprzedniej E-Kancelarii spółka świadcząca usługi prawno-windykacyjne wypuściła papiery dłużne o wartości 14 mln zł.
  czytaj więcej
 • Były prezes e-Kancelarii w areszcie

  06 lutego 2020
  Mariusz P., były prezes windykacyjnej e-Kancelarii, po pięciu latach od defaultu spółki trafił do aresztu. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw związanych z emisjami obligacji.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Wyjątkowo mało kłopotów na Catalyst

  04 lipca 2017
  Przez 12 ostatnich miesięcy spółki z Catalyst nie wykupiły obligacji korporacyjnych wartych 63 mln zł, co stanowiło rekordowo niskie 0,9 proc. zapadającego w tym czasie zadłużenia. Gdy już się zdarzają, problemy z wykupem dotyczą najmniejszych emisji, plasowanych wśród inwestorów detalicznych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje