środa, 2 lipca 2025

Newsroom

Nowe obligacje Ghelamco na BondSpot

ems | 26 kwietnia 2012
Ghelamco Invest, który jest spółką zależną od międzynarodowej grupy deweloperskiej wprowadził w czwartek nowe papiery na Catalyst. Niestety, tylko na rynek hurtowy.

   Ghelamco z emisji obligacji serii C pozyskał 200 mln zł. Taką samą kwotę udało mu się pozyskać z emisji notowanych już na Catalyst serii A i B łącznie. Nowe obligacje są o 1 pkt wyżej oprocentowane niż "stare" - marża ponad WIBOR6M wzrosła do 6 pkt proc.

   Nowe obligacje zostały objęte przez 24 inwestorów (zapewne wyłącznieinsytucjonalnych) i trafiły dziś (rekorodowo krótki czas - emisję przeprowadzono tydzień wcześniej) do obrotu tylko na BondSpot. Inwestorzy indywidualni i tak nie byliby nimi zapewne zainteresowani, ponieważ nominał jednej obligacji wynosi 100 tys. zł. Można się domyślać, że wzorem innych papierów notowanych wyłącznie na BondSpot, płynność będzie niska (tak jest w istocie w przypadku dwóch poprzednich serii Ghelamco)

   

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

  • Ghelamco z pomysłem na udrożnienie płynności

    1 lipca 2025
    Wchodzący w skład belgijskiej grupy deweloper ma już środki na lipcowy wykup obligacji. Do końca sierpnia zamierza sprzedać jeden projekt biurowy i pracuje nad większym refinansowaniem portfela nieruchomości. Równocześnie jest też gotowy do koinwestycji na wybranych przedsięwzięciach lub mocniejszego wejścia w mieszkaniówkę.
    czytaj więcej
  • Obligacje Ghelamco Invest wyraźnie zyskują

    16 czerwca 2025
    Po weekendowych informacjach o spłacie newralgicznego długu przez belgijską spółkę-matkę notowania obligacji polskiego Ghelamco rosną w większości po 5-9 pkt proc.
    czytaj więcej
  • Ghelamco spłaciło belgijskie obligacje

    14 czerwca 2025
    Deweloper wykupił w terminie warte 79,5 mln euro papiery dłużne, na których od kilku tygodni skupiała się także uwaga jego polskich obligatariuszy.
    czytaj więcej
  • Podsumowanie tygodnia: Pięć procent po raz trzeci

    16 maja 2025
    Amerykanom znów się upiekło. Rentowność trzydziestoletnich obligacji po raz trzeci w tym roku zbliżyła się na włos do 5 proc. i po raz trzeci odbiła się od tej psychologicznej bariery. Dzięki temu - i innym okolicznościom - inwestorzy mogą nabrać zaufania do rynku długu.
    czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst