środa, 29 maja 2024

Newsroom

Zapisy na Murapol zredukowane o 13,6 proc.; następna emisja jesienią - aktualizacja

ems | 30 kwietnia 2015
Murapol uplasował całą serię P w ramach publicznej oferty. Zapisy sięgnęły 34,7 mln zł i trzeba było je zredukować.

Treść uzupełniona o wypowiedzi Michała Sapoty, prezesa Murapolu (zaznaczone kursywą).

Zapisy złożyło 303 inwestorów (i tylu otrzymało przydział), co daje średnią wartość zapisu na poziomie 114,6 tys. zł przy minimalnej wartości zapisu ustalonej na 5 tys. zł. To wartość nie odbiegająca istotnie od uzyskanych w przypadku ostatnich emisji Capital Park (118 tys. zł) czy PCC Rokita (97 tys. zł).

Murapol oferował inwestorm trzyletnie obligacje serii P o wartości 30 mln zł oprocentowane na 4,6 pkt proc. ponad WIBOR3M. Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na refinansowanie zapadających zobowiązań (w kwietniu Murapol wykupił terminowo obligacje za 7,5 mln zł, w maju czeka go wykup papierów o identycznej wartości, a w listopadzie zapadają obligacje warte 5,35 mln zł) oraz finansowanie bieżącej działalności dewelopera.

- Bardzo się cieszymy, że emisja zakończyła się sukcesem. Ponieważ była to nasza pierwsza emisja publiczna, a Murapol nie jest notowany na głównym parkiecie GPW, mieliśmy pewne obawy co do tego jak zostanie odebrana nasza oferta na szerokim rynku. Tym bardziej, iż zaproponowaliśmy najniższy kupon w historii naszych emisji - powiedział Michał Sapota, cytowany w materiale prasowym nadesłanym do redakcji Obligacje.pl.

Program publicznych emisji Murapolu wart jest 100 mln zł, zatem można założyć, że deweloper wróci jeszcze na rynek z kolejną emisją zanim ważność straci prospekt emisyjny (12 marca 2016 r.).

- (...) na jesieni ponowimy ofertę w podobnej wysokości, więc ci, których apetyt nie został zaspokojony będą mieli okazję uzupełnić portfele, a liczę na to, że do tego czasu przekonają się do nas kolejni inwestorzy, szczególnie, że biznes idzie nam doskonale i już dziś wiemy, że w tym roku poprawimy wszystkie nasze rekordowe wyniki z ubiegłego roku zarówno w zakresie bieżącej sprzedaży jak i przekazań mieszkań. Dajemy dobrze zarobić przy stosunkowo niedużym ryzyku i jestem przekonany, iż inwestorzy to widzą i doceniają - dodał prezes spółki. Zasugerował także, że Murapol może wrócić do planów wejścia na GPW. - (...) ta sytuacja prowokuje do myślenia o powrocie do planów wejścia na duży parkiet, zobaczymy jak pójdzie Atalowi, w najbliższym czasie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby ich emisja zakończyła się sukcesem, ponieważ to dobra firma - powiedział Michał Sapota. 

W obrocie na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Murapolu o łącznej wartości 54,5 mln zł. Wszystkie notowane są w pobliżu nominału.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje