piątek, 19 kwietnia 2024

Newsroom

Alior Bank przyjął program emisji bankowych papierów wartościowych

msd | 02 września 2019
Maksymalna wartość programu to 5 mld zł a kolejne emisje w jego ramach będą mogły być prowadzone do 31 grudnia 2030 r.

Ogólne ramy programy dopuszczają emisje bankowych papierów wartościowych w złotych lub innych walutach, a terminy wykupu wynosić mają od siedmiu dni do 12 lat. 

Równie szeroka jest paleta możliwego oprocentowania, może ono być stałe lub zmienne, w tym strukturyzowane, tj. oparte o zmiany indeksów, akcji, surowców, kursów walut, jednostek uczestnictwa, poziomów stóp procentowych, poziomi inflacji, ETF-ów oraz koszyka tych instrumentów. Zastrzeżono też możliwość emisji papierów nieoprocentowanych (zerokuponowych).

Oferty bankowych papierów wartościowych Aliora prowadzone będą na podstawie prospektu. 

Dla Aliora będzie to drugi program emisji bankowych papierów wartościowych. Regularnie oferuje on swoim klientom produkty strukturyzowane, oparte właśnie na BPW.

Bankowe papiery wartościowe są papierem dłużnym podobnym do obligacji. W odróżnieniu jednak od obligacji, mogą być one emitowane wyłącznie przez banki na podstawie ustawy Prawo bankowe.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii podporządkowanych obligacji Alior Banku, z czego trzy pochodzą z emisji publicznych adresowanych do inwestorów indywidualnych. Najpłynniejsza z nich (ALR0522) wyceniana jest na 103,75 proc. nominału, co daje 2,64 proc. rentowności brutto, jeśli przyjąć, że bank skorzysta z przysługującego mu prawa do przedterminowego wykupu długu w maju 2021 r. 

Więcej wiadomości o Alior Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst