czwartek, 05 października 2023

Newsroom

Anwim chce wydać 1,5 mld zł na inwestycje

msd | 30 maja 2023
W perspektywie od pięciu do siedmiu lat operator sieci stacji paliw przeznaczy ponad 1,5 mld zł na inwestycje, w tym do 1 mld zł zobowiązuje się przeznaczyć na realizację zielonej strategii.

Źródłem finansowania zapowiedzianego programu inwestycyjnego mają być środki własne Anwimu oraz zewnętrzne źródła, nad pozyskaniem których spółka właśnie pracuje, wynika z opublikowanych zapowiedzi.

Zapowiedziany program inwestycyjny stanowić ma jeden z elementów strategii Anwimu do 2030 r., która przewiduje rozbudowę istniejącej sieci stacji paliw Moya, a także budowę punktów do ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję i sprzedaż prądu z odnawialnych źródeł energii.

„Dynamika przyrostu stacji ma zostać zachowana w najbliższych latach. Każdego roku sieć będzie rosnąć o 50 nowych punktów, również po przekroczeniu progu 500 stacji zaplanowanego na koniec 2024 r. Oznacza to, że do 2030 r. sieć Moya będzie się składać z 800 stacji paliw” – poinformował Anwim.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Anwimu o łącznej wartości 75 mln zł i terminach spłaty w grudniu tego roku oraz grudniu przyszłego roku. Krótsze papiery ANW1223 kwotowane są przez sprzedającego na 100,98 proc. nominału (przy braku ofert kupna).

Więcej wiadomości o Anwim S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej