niedziela, 7 czerwca 2026

Newsroom

Best uplasował detaliczne obligacje o wartości 122 mln zł

msd | 21 maja 2026
Zgłoszony przez inwestorów popyt pozwolił windykacyjnej spółce zwiększyć ofertę względem wyjściowych 100 mln zł oraz ustalić wysokość marży na 3,1 pkt proc. ponad WIBOR 3M.

Na papiery dłużne Bestu zapisało się blisko 1,3 tys. inwestorów, którzy zgłosili łącznie 136,6 mln zł popytu. Ostatecznie spółka zdecydowała się przydzielić papiery za 122,4 mln zł na rzecz 1,1 tys. nabywców, ale zyskując dzięki temu możliwość ustalenia marży na najniższym dla siebie dotychczas poziomie – 3,1 pkt proc. wobec 3,2 pkt proc. poprzednim razem. Tak czy inaczej, o osiągnięciu maksymalnej wartości emisji na poziomie 160 mln zł nie było mowy.

– Duże zainteresowanie inwestorów obligacjami Best pozwala nam ponownie pozyskać większe środki niż planowane początkowo 100 mln zł, a do tego na lepszych warunkach – powiedział Marek Kucner, wiceprezes Bestu, cytowany w komunikacie.

Jak przypomniał, po dwóch tegorocznych publicznych ofertach, które przyniosły spółce ponad 256 mln zł, Best znalazł się na półmetku publicznego programu emisji do 500 mln zł. 

- Publiczne emisje obligacji kierowane do szerokiego grona inwestorów pozostają jednym z kluczowych źródeł finansowania naszego rozwoju – wskazał jednoznacznie wiceprezes Bestu.

Aktualny prospekt pozwala Bestowi na prowadzenie publicznych ofert do lutego przyszłego roku.

Jak na razie, przydział nowego długu gdyńskiego windykatora miał charakter warunkowy. Dzień emisji obligacji przewidziano na 28 maja, po czym trafią one do obrotu na GPW, gdzie znajduje się 19 starszych papierów Bestu. 

Pochodzące z poprzedniej publicznej ofert obligacje BST0331 wyceniano w czwartek na 100,36 proc. wartości nominalnej.

Więcej wiadomości o Best S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje