poniedziałek, 23 września 2019

Newsroom

Arche przyspiesza wykup obligacji o trzy miesiące

msd | 10 czerwca 2019
Deweloper zamierza spłacić w lipcu papiery dłużne serii A o wartości 20 mln zł, które pierwotnie miały wygasać w październiku tego roku.

Termin wcześniejszego wykupu obligacji ACH1019 ustalono na 10 lipca, tj. dzień wypłaty kuponu za 11 okres odsetkowy. Będzie to zarazem pierwszy możliwy termin, w którym Arche może przedterminowo spłacić dług bez konieczności wypłaty premii dla obligatariuszy.

Obligacjami ACH1019 po raz ostatni handlowano tydzień temu, gdy wyceniano je na 100,09 proc. nominału.

Na Catalyst notowane są także dwie inne emisje Arche, z czego jedna też wygasa w tym roku. W listopadzie deweloper ma bowiem do spłaty warte 10 mln zł papiery serii B. Na GPW nie handlowano nimi od trzech miesięcy.

Więcej wiadomości o Arche Sp. z o.o.

 • Arche uplasowało nowe obligacje

  17 czerwca 2019
  Deweloper pozyskał 20 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii D. Równocześnie nabył w celu umorzenia 1,5 mln zł starszych papierów.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy nadal z niewielkim bagażem finansowego długu

  02 maja 2019
  Wskaźniki zadłużenia deweloperów notowanych na Catalyst prezentują się stabilnie i nie pozwalałyby oczekiwać wzrostu oprocentowania obligacji, gdyby nie sytuacja rynkowa.
  czytaj więcej
 • Arche poprawiło cash flow

  18 kwietnia 2019
  Deweloper odnotował wyższe wpływy netto z działalności operacyjnej, a jednocześnie zmniejszył nakłady inwestycyjne. Wprawdzie zadłużenie odsetkowe od tego nie spadło, ale przynajmniej przybyło środków pieniężnych. W większości zablokowanych jednak na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Arche miało 5,8 mln zł zysku netto w I półroczu

  02 października 2018
  Wynik netto deweloperskiej grupy spadł o 68,1 proc. r/r, ale ma się to zmienić, ponieważ na II połowę roku przewidziano dopuszczenie do użytkowania większości prowadzonych inwestycji. Zadłużenie finansowe netto ani drgnęło, a wzrost pozostałych zobowiązań wynikał z otrzymanych zaliczek.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje