sobota, 23 marca 2019

Newsroom

Atal uplasował emisję obligacji

msd | 25 października 2018
Za warte 70 mln zł dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne deweloper zapłaci WIBOR 6M plus 1,9 pkt proc.

Uzyskane warunki wskazują, że także i Atal musi ponieść wyższe koszty od nowych obligacji. W ostatniej emisji, z kwietnia tego roku, spółka proponowała 1,7 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M, ale za dług o trzyletnim okresie spłaty. 

- Najnowsza emisja obligacji cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów, mimo bardzo trudnej sytuacji na rynku papierów dłużnych. Obligatariusze wiedzą, że gwarantujemy im pewną oraz bezpieczną inwestycję – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atalu, cytowany w komunikacie prasowym.

Na Catalyst notowanych jest pięć serii obligacji Atalu o łącznej wartości 290 mln zł. Najbliższa z nich, warta 60 mln zł, wygasa w połowie grudnia. 

Obligacje dewelopera trafiają głównie do funduszy inwestycyjnych, a na Catalyst nie dochodzi nimi do transakcji.

Więcej wiadomości o Atal S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Prezes Property Lease Fund na razie zostaje w areszcie

  20 marca 2019
  Prokurator przedstawił Marcinowi P. między innymi zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości szeregu osób, poprzez wprowadzenie ich błąd podczas emisji obligacji. Prezes PLF nie przyznał się do zarzucanych czynów. Trafił na trzy miesiące do aresztu, ale będzie mógł go opuścić po złożeniu 600 tys. zł poręczenia majątkowego.
  czytaj więcej
 • Mniejsza emisja Ghelamco dla 415 inwestorów

  15 marca 2019
  W wartej 25 mln zł publicznej ofercie obligacji, którą zakończono przed czasem, złożono zapisy o wartości 33,2 mln zł.
  czytaj więcej
 • AB wyemitowało obligacje na 10,8 mln zł

  24 października 2018
  Papiery dokładnie tej samej wartości spółka nabyła w celu umorzenia przed kilkoma dniami. W nowej emisji wyraźnie podniesiono jednak marżę.
  czytaj więcej
 • Obligacje Echa dla 470 inwestorów

  23 października 2018
  W wartej 50 mln zł publicznej ofercie obligacji dewelopera złożono zapisy o wartości 51,05 mln zł. Redukcja objęła wyłącznie zlecenia nabycia składane w miniony piątek, który był ostatnim dniem zapisów.
  czytaj więcej

Emisje