wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Atal wyemituje obligacje do 120 mln zł

msd | 02 kwietnia 2021
Deweloper zamierza po raz kolejny uplasować dwuletni dług, ale tym razem oprocentowany na WIBOR 6M plus 2,15 pkt proc. marży wobec 2,6 pkt proc., które oferowano w ubiegłorocznych emisjach.

Atal nie informuje o zamiarze zabezpieczenia obligacji, co oznaczałoby, że obniżenie marży o 0,45 pkt proc. w stosunku do ostatnich emisji wynika wprost z – wycenianego przez instytucje – niższego ryzyka kredytowego spółki. Regułą do tej pory było, że Atal emitował dług niezabezpieczony, więc obecnymi warunkami spółka zbliżyłaby się do tych z 2019 r., gdy w dwóch emisjach dwuletnich papierów oferowała 1,9 pkt proc. marży.

Warte do 120 mln zł obligacje serii AX zostaną uplasowane w ramach uchwalonego przed dwoma tygodniami programu emisji o wartości 200 mln zł.

Atal nie ujawnia celu emisji. W kwietniu spółka musi spłacić jednak dwie serie notowanych na Catalyst papierów o łącznej wartości 170 mln zł.

Dwa tygodnie temu zarząd dewelopera zarekomendował walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 117,3 mln zł na wypłatę dywidendy.

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji, ale do transakcji nimi – zależnie od serii – dochodzi tylko sporadycznie lub wcale.

Więcej wiadomości o Atal S.A.

 • Atal uplasował obligacje na 120 mln zł

  19 kwietnia 2021
  Deweloper wypuścił dwuletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić 2,15 pkt proc. powyżej sześciomiesięcznego WIBOR-u.
  czytaj więcej
 • Udany początek roku dla deweloperów

  12 kwietnia 2021
  W I kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zwiększyli liczbę sprzedanych lokali o 25 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Czas pokazał, że rynek mieszkaniowy okazał się relatywnie odporny na skutki pandemii, co pozwala wielu spółkom snuć plany o dalszym wzroście sprzedaży.
  czytaj więcej
 • Atal planuje emisję obligacji

  22 marca 2021
  Deweloper utworzył program emisji obligacji, z którego będzie chciał pozyskać do 200 mln zł w tym roku. Papiery oferowane będą wyłącznie inwestorom kwalifikowanym.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie Atalu przestało rosnąć

  19 marca 2021
  Po wypracowaniu rekordowych 138,4 mln zł przepływów operacyjnych w IV kwartale, deweloperska grupa obniżyła dług netto do najniższego poziomu od połowy 2019 r. Pomimo faktu, że nadal duża część zobowiązań finansowych miała krótkoterminowy charakter, Atal zamierza wypłacić 117,3 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje