sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Auto-Spa zapowiada kolejną emisję obligacji

msd | 24 kwietnia 2018
Oferta będzie niewielka, bo do 1,5 mln zł. Pozyskane środki mają trafić na działalność operacyjną i inwestycyjną. Tymczasem spółka wciąż nie dokończyła wykupu starszej serii papierów dłużnych.

W kwietniu sieć samoobsługowych myjni musiała wykupić obligacje na 2,6 mln zł, co zrobiła, jednak tylko częściowo. Rozliczono bowiem 2,3 mln zł, w tym część poprzez potrącenie wierzytelności wynikających z nowej emisji. Niecały tydzień temu Auto-Spa uplasowało imienne obligacje serii H o wartości 2 mln zł.

Brakujące 0,3 mln zł nominału plus należne odsetki mają trafić do obligatariuszy do 14 maja.

Teraz spółka zapowiada natomiast prywatną emisję imiennych papierów serii I do kwoty 1,5 mln zł. Przydział długu nastąpić ma do 8 czerwca, a jego wykup dwa lata późnej. Co ciekawe, spółka – prawdopodobnie błędnie – wskazała, że pierwszy okres odsetkowy rozpocznie się dopiero 8 września tego roku, a wykup nastąpić miałby jednak 8 września 2020 r.

Papiery Auto-Spa oprocentowane będą na stałe 8 proc. rocznie przy zabezpieczeniu oświadczeniem o poddaniu się egzekucji. Ponadto, spółka „będzie dążyć” do ustanowienia zastawu na myjniach samochodowych.

Pomimo nierozliczenia w pełni papierów serii G Auto-Spa ocenia, że „nie istnieją obecnie zagrożenia dla zdolności spółki do wywiązywania się za zobowiązań wynikających z obligacji”.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje