sobota, 04 maja 2024

Newsroom

Bank Pocztowy ma program emisji na 1 mld zł - aktualizacja

msd | 28 grudnia 2015
Warunki zatwierdzonego przez NWZ programu emisji obligacji przewidują, że papiery mogłyby zostać zaoferowane także inwestorom detalicznym w ramach oferty publicznej.

Informacja uzupełniona o treści zawarte w trzecim akapicie. Dodatkową treść oznaczyliśmy kursywą.

Papiery emitowane będą zarówno w trybie oferty publicznej prospektowej lub bezprospektowej, jak też oferty niepublicznej – wskazano w komunikacie Banku Pocztowego.

Z pewnością oferta publiczna bezprospektowa trafiłaby do inwestorów instytucjonalnych, w tym OFE, które nie mogą obejmować emisji prywatnych spółek niepublicznych (Pocztowy nie jest notowany na GPW; IPO zostało zawieszone). Gdyby bank zdecydował się natomiast na emisję publiczną prospektową musiałby złożyć prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, ale umożliwiłoby to plasowanie papierów wśród szerokiego grona inwestorów indywidualnych.

Poniedziałkowy Puls Biznesu powołując się na wypowiedź Szymona Midery - prezesa Banku Pocztowego - podaje, że Bank Pocztowy planuje przeprowadzenie emisji publicznej skierowanej do detalicznych inwestorów wiosną. Jej wartość miałaby sięgnąć 150-200 mln zł, a kupon za cztero-pięcioletnie papiery 100-150 pkt bazowych ponad WIBOR. Więcej na stronie pb.pl.

W ramach zatwierdzonego programu Pocztowy będzie mógł plasować zarówno papiery zwykłe, jak i podporządkowane.

W obrocie na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji Banku Pocztowego, z czego dwie to papiery podporządkowane i jedna emisja zwykła z terminem spłaty przypadającym w grudniu przyszłego roku (147,85 mln zł). Wcześniej jednak, w lipcu, możliwy jest przedterminowy wykup podporządkowanej serii BPO0721. Bank potrzebuje na to zgody KNF. Jeśli nie zdecyduje się na wcześniejszą spłatę wysokość marży wzrośnie o 1,5 pkt proc. do 5,25 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Więcej wiadomości o Bank Pocztowy S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje