niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

BOŚ wyemituje nowe obligacje

msd | 11 lipca 2017
Bank Ochrony Środowiska zamierza uplasować co najmniej dwie emisje podporządkowanych papierów dłużnych do łącznej kwoty 100 mln zł.

Obligacje będą miały siedmioletni okres spłaty, który na żądanie emitenta i za zgodą KNF może ulec skróceniu do pięciu lat. Bank nie podaje natomiast wysokości kuponu do publicznej wiadomości.

Po raz ostatni BOŚ plasował podporządkowany dług w 2015 r., na niedługo przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem programu naprawczego. Za siedmioletnie obligacje bank oferował wówczas 3,8 pkt proc. marży. Wcześniej, w 2014 r., plasował papiery dziesięcioletnie przy 2,3 pkt proc. marży.

Na Catalyst notowane są obecnie dwie serie podporządkowanych obligacji Banku Ochrony Środowiska, lecz znajdują się wyłącznie na hurtowej części rynku (BondSpot).

W lutym tego roku BOŚ przedterminowo wykupił obligacje o wartości 100 mln zł.

Więcej wiadomości o Bank Ochrony Środowiska S.A.

 • Spadek obrotów na Catalyst w styczniu

  08 lutego 2018
  Sesyjne obroty obligacjami na GPW spadły o 21,6 proc. r/r do 171,6 mln zł – wynika z danych GPW. Wprawdzie handel długiem firm nieco wzrósł, ale tylko za sprawą dużych transakcji na rynku hurtowym BondSpot.
  czytaj więcej
 • Bank Ochrony Środowiska z niższym ratingiem

  08 grudnia 2017
  Agencja EuroRating obniżyła poziom ratingu kredytowego nadanego Bankowi Ochrony Środowiska o jeden stopień z BB+ do BB. Jednocześnie utrzymana została dotychczasowa negatywna perspektywa ratingu.
  czytaj więcej
 • BOŚ uplasował obligacje podporządkowane

  31 października 2017
  Z emisji siedmioletnich papierów znajdujący się w postępowaniu naprawczym Bank Ochrony Środowiska pozyskał 65,79 mln zł, które za zgodą KNF będą mogły zostać zaliczone do funduszy uzupełniających.
  czytaj więcej
 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje