sobota, 25 listopada 2017

Newsroom

BOŚ wyemituje nowe obligacje

msd | 11 lipca 2017
Bank Ochrony Środowiska zamierza uplasować co najmniej dwie emisje podporządkowanych papierów dłużnych do łącznej kwoty 100 mln zł.

Obligacje będą miały siedmioletni okres spłaty, który na żądanie emitenta i za zgodą KNF może ulec skróceniu do pięciu lat. Bank nie podaje natomiast wysokości kuponu do publicznej wiadomości.

Po raz ostatni BOŚ plasował podporządkowany dług w 2015 r., na niedługo przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem programu naprawczego. Za siedmioletnie obligacje bank oferował wówczas 3,8 pkt proc. marży. Wcześniej, w 2014 r., plasował papiery dziesięcioletnie przy 2,3 pkt proc. marży.

Na Catalyst notowane są obecnie dwie serie podporządkowanych obligacji Banku Ochrony Środowiska, lecz znajdują się wyłącznie na hurtowej części rynku (BondSpot).

W lutym tego roku BOŚ przedterminowo wykupił obligacje o wartości 100 mln zł.

Więcej wiadomości o Bank Ochrony Środowiska S.A.

 • BOŚ uplasował obligacje podporządkowane

  31 października 2017
  Z emisji siedmioletnich papierów znajdujący się w postępowaniu naprawczym Bank Ochrony Środowiska pozyskał 65,79 mln zł, które za zgodą KNF będą mogły zostać zaliczone do funduszy uzupełniających.
  czytaj więcej
 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje