piątek, 26 kwietnia 2019

Newsroom

BVT uplasowało jedną trzecią emisji obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 29 listopada 2018
Z prywatnej oferty do 1,3 mln zł spółka pozyskała 0,44 mln zł. W piątek musi zaś wykupić obligacje o wartości 2,466 mln zł.

Uplasowane obligacje serii F mają dwuletni okres spłaty i są oprocentowane na stałe 7,2 proc. w skali roku. Papiery są zabezpieczone, choć bliższe szczegóły w tej kwestii nie zostały ujawnione.

Przydziału obligacji dokonano tuż przed piątkowym terminem spłaty wartych 2,466 mln zł papierów dłużnych serii A, które pochodzą z emisji publicznej.

Oprócz konieczności wykupu serii A do spółki spływają też na bieżąco kolejne wezwania do przedterminowego wykupu – także nienotowanej – serii B w związku z naruszeniem wskaźnika dług netto/EBITDA. Łączna wartość papierów oczekujących na przymusowy wykup to prawdopodobnie 322 tys. zł.

Wcześniej w tym tygodniu BVT sprzedało nieruchomość za 350 tys. zł.

Robert Gądek, prezes BVT, któremu we wtorek zadaliśmy pytania w sprawie nadchodzącego wykupu, nie udzielił na nie odpowiedzi.

Na Catalyst notowane są trzy inne serie obligacji BVT z terminami spłaty od kwietnia przyszłego roku do czerwca 2020 r. Ich płynność pozostaje jednak niska, przez ostatni miesiąc papierami windykatora nie doszło bowiem do żadnych transakcji.

Więcej wiadomości o BVT S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje