wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

BVT wykupiło obligacje z publicznej emisji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 03 grudnia 2018
Windykacyjna spółka spłaciła warte 2,466 mln zł papiery dłużne serii A, które wyemitowała w czerwcu 2016 r.

Tuż przed wykupem BVT sprzedało nieruchomość za 350 tys. zł oraz uplasowało nowe obligacje o wartości 440 tys. zł wobec oferowanych 1,3 mln zł. Robert Gądek, prezes spółki, przyznał jednak, że górny próg emisji „został ustalony z zapasem”.

Obligacje pochodzące z publicznej memorandowej oferty na 2-5 mln zł początkowo warte były 3,077 mln zł, lecz w sierpniu tego roku spółka przedterminowo spłaciła część emisji.

Po trzech kwartałach tego roku windykator notował ponad 0,5 mln zł straty netto, a jego kapitały własne wynosiły nieco ponad 2 mln zł przy co najmniej 9,2 mln zł zadłużenia finansowego netto. W ostatnich tygodniach do BVT spłynęły też warte 322 tys. zł wezwania przedterminowego wykupu nienotowanych na Catalyst obligacji serii B w związku z naruszeniem wskaźnika dług netto/EBITDA.

- Żądania wykupu obligacji serii B realizujemy na bieżąco zgodnie z zapisami WEO (warunkami emisji obligacji – red.) – poinformował Obligacje.pl Robert Gądek, prezes BVT. – Nie odnotowaliśmy dotąd żadnych opóźnień czy to ze spłatą odsetek, czy z wykupem obligacji – przypomniał także.

Na Catalyst notowane są natomiast trzy inne serie obligacji BVT z terminami spłaty od kwietnia 2019 r. do czerwca 2020 r. Ich płynność pozostaje jednak niska, przez ponad miesiąc papierami windykatora nie doszło bowiem do żadnych transakcji.

Więcej wiadomości o BVT S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso odkryło karty w sprawie niedawnego refinansowania

  21 maja 2019
  Nabywając trzy tygodnie temu w celu umorzenia obligacje warte 250,5 mln zł windykacyjna spółka nie ujawniała, jaka część tej kwoty przypada na poszczególne serie. W końcu wiadomo, że niedawne refinansowanie w nieznacznym stopniu objęło zapadające w czerwcu papiery, ale dało spółce istotną ulgę przy dwóch kolejnych wykupach, kluczowych z uwagi na wyjściową wartość.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja Rokity debiutuje z premią

  21 maja 2019
  Uplasowane w ubiegłym miesiącu siedmioletnie papiery PCR0426 w pierwszych godzinach obecności na GPW wyceniane są na 100,25-100,61 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Work Service nie wykupił obligacji

  03 grudnia 2018
  Spółka nie spłaciła w piątek papierów dłużnych serii W oraz Y o łącznej wartości 32 mln zł. Nie wykupi też wartej 12,85 mln zł serii T, która zapada w poniedziałek lub wtorek.
  czytaj więcej
 • Ponad 200 mln zł gotówki na rachunkach grupy Vantage

  30 listopada 2018
  Wrocławski deweloper notuje w tym roku wysokie zyski i przepływy operacyjne, co skutkuje poprawą jego sytuacji bilansowej. Nadwyżki gotówkowe woli przeznaczać jednak na wypłaty dla akcjonariuszy niż redukcję zadłużenia.
  czytaj więcej

Emisje