poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Capital Park negocjuje sprzedaż kolejnego kluczowego projektu

msd | 31 października 2019
Deweloper zawarł niewiążący list intencyjny w sprawie sprzedaży warszawskiego biurowca Royal Wilanów, co rozpoczyna negocjacje warunków transakcji.

Do uzgodnienia warunków ewentualnej transakcji pomiędzy Capital Parkiem a prywatnym inwestorem, który jest drugą stroną listu intencyjnego, miałoby dojść do końca stycznia 2020 r.

Cena i pozostałe warunki transakcji zostaną ustalone w toku negocjacji pomiędzy stronami i będą zależne od wielu czynników, w szczególności od czynników ekonomicznych oraz wyników badania prawnego, technicznego, finansowego, komercyjnego i środowiskowego – poinformował Capital Park.

Na koniec czerwca projekt Royal Wilanów o powierzchni 37 tys. mkw. wyceniany był w księgach Capital Parku na 433,9 mln zł i obciążony był kredytem na około 231 mln zł (54,4 mln euro). Nieruchomość miała 96 proc. obłożenia.

Miesiąc temu Capital Park ujawnił też informację o prowadzonych negocjacjach w sprawie sprzedaży kompleksu Eurocentrum, składającego się z czterech budynków. Księgowa wartość kompleksu to 906 mln zł minus 474 mln zł zadłużenia. 

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Capital Parku o łącznej wartości 43,5 mln euro z terminami spłaty od kwietnia 2020 r. do czerwca 2021 r. Do transakcji nimi dochodzi tylko sporadycznie. 

Kwestia obligacji Capital Parku mogłaby okazać się ciekawa, gdyby okazało się, że główny akcjonariusz spółki zechciał ściągnąć dewelopera z GPW (delisting stanowiłby przypadek naruszenia WEO). Przypomnijmy – w miniony poniedziałek ruszyło ogłoszone przez Madisona wezwanie na akcje Capital Parku. Inwestor chce zwiększyć swój udział w kapitale dewelopera z obecnych 66 proc. do 100 proc. 

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje