środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

Capital Park planuje emisję do 25 mln EUR

ems | 13 marca 2017
Emisja zostanie skierowana głównie do inwestorów instytucjonalnych – napisano w komunikacie.

Na razie jednak nie przesądzono o ostatecznej wartości emisji, lecz jedynie podpisano umowę na oferowanie.

Nie znając szczegółów oferty, można zakładać, że wpływy z emisji m.in. pomogą w refinansowaniu wykupu zapadających w tym roku obligacji Capital Parku. W czerwcu zapada seria warta 35 mln zł, we wrześniu warta 20 mln zł, a w grudniu deweloper wykupi zapadającą emisję publiczną o wartości blisko 54 mln zł.

Łącznie na Catalyst notowanych jest siedem serii obligacji Capital Parku o rentownościach brutto od 3,7 proc. do 6,4 proc. 

 

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

 • Capital Park wyemituje obligacje do 25 mln euro

  05 grudnia 2017
  Będzie to oferta niepubliczna, co przy jej rozmiarach pozwala sądzić, że dług dewelopera będzie obejmowany przez instytucje finansowe. Wpływy z emisji mogą trafić na refinansowanie starszych obligacji.
  czytaj więcej
 • Capital Park – raport kredytowy DM Michael/Ström

  04 grudnia 2017
  W III kw. spółka zrefinansowała część obligacji złotowych obligacjami w euro, co pozwoliło jej ograniczyć średnie oprocentowanie obligacji do 4,9 proc. z 6,2 proc. w pierwszym półroczu. Capital Park planuje kolejne refinansowanie na kwotę 35-40 mln euro, co powinno pozwolić obniżyć koszt długu obligacyjnego do ok. 4,1 proc.
  czytaj więcej
 • Analiza Capital Park

  27 listopada 2017
  Według ostatnich informacji, zarząd grupy Capital Park nie zamierza sprzedawać kluczowych aktywów, a chce stać się spółką dywidendową o charakterze REIT.
  czytaj więcej
 • Capital Park nieco bardziej zadłużony po III kwartale

  14 listopada 2017
  O wyższym długu netto komercyjnego dewelopera zdecydował wzrost nakładów inwestycyjnych i związany z nimi wypływ gotówki, a także wzrost kursu EUR/PLN, co negatywnie odbiło się też na kosztach finansowych w III kwartale. Niemniej, poprawa przychodów z wynajmu i aktualizacja wyceny nieruchomości pozwoliły wykazać 27,5 mln zł zysku netto.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje