niedziela, 24 marca 2019

Newsroom

Cavatina Holding ponownie wydłuża zapisy w publicznej ofercie obligacji

msd | 18 października 2018
Emisja, która ruszyła 13 sierpnia i miała potrwać do 21 września, a później do 15 października została przedłużona do 9 listopada. Ma szansę zostać najdłuższą publiczną ofertą obligacji na rynku.

Nowy termin zakończenia przyjmowania zapisów to 9 listopada, a przydział papierów dłużnych Cavatiny Holding zaplanowano na 12 listopada. Emisja potrwa więc trzy miesiące. I więcej nie może, bo zgodnie z ustawą o obligacjach „termin do zapisywania się na obligacje nie może być dłuższy niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia emisji”.

Oferowane obligacje mają dwuletni okres spłaty i są oprocentowane na stałe 6,75 proc. w skali roku. Zgodnie z warunkami emisji po trzech miesiącach od przydziału dług może zostać przedterminowo wykupiony na żądanie emitenta. Spółka zobowiązuje ustanowić zabezpieczenie w postaci oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. do 150 proc. nominału.

Wartość oferty to 10 mln zł. Emisja dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą papiery za co najmniej 1 mln zł.

Oferowane obligacje nie trafią do obrotu na Catalyst.

Powołana w ubiegłym roku spółka Cavatina Holding, jak sama podaje, jest największym polskim deweloperem w branży nieruchomości komercyjnych. Jedynym jej akcjonariuszem jest spółka Cavatina Sp. z o.o., w której 99 proc. udziałów posiada Michał Dziuda, główny akcjonariusz Murapolu.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje