niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Cavatina Holding zapowiada IPO na najbliższe tygodnie

msd | 22 czerwca 2021
Jeszcze przed zatwierdzeniem prospektu emisyjnego przez KNF, deweloper ogłosił, że „w ciągu kilku tygodni” przeprowadzi publiczną ofertę akcji.

Upublicznienie Cavatiny Holding ma się odbyć wyłącznie poprzez emisję nowych akcji. Większościowy akcjonariusz spółki, Cavatina, która poręcza także za obligacje dewelopera, nie zamierza na razie sprzedawać posiadanych akcji.

- Oferta publiczna i wejście na GPW będą kolejnym milowym krokiem w naszym rozwoju, który umożliwi nam realizację planu osiągnięcia do końca 2025 r. portfela projektów biurowych o powierzchni 1 mln mkw. Nasz dotychczasowy model działania i konsekwentny rozwój pokazał, że umiemy z sukcesem projektować, budować, komercjalizować i sprzedawać atrakcyjne projekty biurowe, nawet w wyjątkowych czasach, wywołanych pandemią COVID-19. Szerokie portfolio projektów  w realizacji i przygotowaniu stanowi podstawę do dalszego dynamicznego rozwoju, w który chcemy zaangażować również inwestorów giełdowych, oczekujących atrakcyjnej oferty – powiedział Rafał Malarz, prezes Cavatiny Holding, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak wyjaśnia spółka, emisja akcji i obecność na GPW mają jej dać dostęp do kapitału, który zostanie wykorzystany do rozwoju działalności i realizacji kolejnych inwestycji biurowych.

„Ostateczny termin transakcji jest uzależniony zarówno od terminu zatwierdzenia prospektu przez KNF jak i od warunków rynkowych” – zastrzegła spółka.

Prospekt Cavatiny Holding trafił do KNF w drugiej połowie marca.

Od stycznia na Catalyst notowane są natomiast warte 20 mln zł obligacje Cavatiny Holding z terminem wykupu w czerwcu 2024 r. i oprocentowaniu ustalanym według formuły WIBOR 6M plus 6,5 pkt proc. We wtorek papiery CVH0624 drożeją o 0,4 pkt proc. do 100,9 proc. nominału, co przekłada się na 6,34 proc. rentowności brutto.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, w ostatnich dniach deweloper uplasował kolejne 3,5-letnie papiery z 6,5 pkt proc. marży. Z oferty do 50 mln zł zebrał 20,5 mln zł. 

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst