wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Chemoservis-Dwory chce upadłości

msd | 17 maja 2018
Spółka „w związku z trudną sytuacją finansową” złożyła w czwartek wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej Chemoservis rozważał postępowanie restrukturyzacyjne.

Upadłościowy wniosek został złożony w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia.

Trzy tygodnie temu Chemoservis ujawnił opóźnioną informację poufną o otrzymanych wezwaniach do wykupu obligacji serii A na 1,35 mln zł oraz serii B na 15,14 mln zł. Spółka informowała wówczas, że jej kondycja finansowa może wymagać złożenia wniosku o restrukturyzacje.

Na początku marca Chemoservis nie wykupił obligacji serii A na 3,033 mln zł. Później spłacił część zaległości, zmniejszając wymagalną kwotę do 2,214 mln zł. 

Papiery CHS0318 znajdowały się przede wszystkim w subfunduszach Open Finance Obligacji i Open Finance Pieniężny, a także w funduszu zamkniętym BDM Obligo. W każdym z nich udział papierów Chemoservisu przekraczał 2,5 proc. aktywów (według stanu na koniec 2017 r.).  

Więcej wiadomości o Chemoservis-Dwory S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Sąd ogłosił upadłość Basel Olten Pharm

  18 czerwca 2019
  Informacja o ogłoszeniu upadłości kosmetycznej spółki kojarzonej z rodziną Kąkolewskich pojawiła się Monitorze Sądowym i Gospodarczym z 11 czerwca.
  czytaj więcej
 • Henryk Kania wrócił do zarządu ZM Kania

  17 czerwca 2019
  Rada nadzorcza spółki odwołała Grzegorza Minczanowskiego ze stanowiska prezesa i powierzyła mu pełnienie obowiązków wiceprezesa. Pełnienie obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy powierzono zaś Henrykowi Kani.
  czytaj więcej
 • KNF odsyła obligatariuszy GetBacku do prokuratury ws. misselingu

  17 maja 2018
  Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego inwestorzy, którzy zostali wprowadzeni w błąd podczas procesu oferowania obligacji GetBacku, w tym co do ich ryzyka, powinni składać do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  czytaj więcej
 • GetBack miał stratę w I kwartale tego roku

  17 maja 2018
  Od 1 stycznia do 6 kwietnia windykator zanotował 90,9 mln zł straty brutto oraz 76,4 mln zł straty netto. Na dzień bilansowy, przypadający 6 kwietnia, spółka miała 2,52 mld zł zobowiązań i tylko 256,4 mln zł kapitałów własnych. Dziś już wiemy jednak, że kapitały własne przyjmą wartość ujemną.
  czytaj więcej

Emisje