niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Cichy debiut FPC0733

ems | 22 lipca 2020
W środę na Catalyst zadebiutowała czwarta już seria covidowych obligacji Banku Gospodarstwa Krajowego objęta gwarancjami skarbu państwa. Transakcji nie przeprowadzono.

Teoretycznie seria FPC0733 powinna przynajmniej z czasem należeć do najpłynniejszych papierów na Catalyst o czym decydować może długi okres wykupu (nawet obligacje skarbowe zwykle kończą na 10 latach od daty emisji) oraz stałe oprocentowanie (2,25 proc.), znacznie przekraczające rentowność 10-letnich obligacji skarbowych (1,3 proc.).

Niemniej, w dniu ich debiutu na Catalyst nie zawarto żadnych transacji serią wartą 5 mld zł. BGK mógł po raz pierwszy wystawić je do sprzedaży 20 lipca (w poniedziałek), kiedy uplasował papiery warte 1,78 mld zł. W przyszłości BGK planuje oferować te obligacje także na przetargach NBP.

Na Catalyst notowane są trzy wcześniejsze covidowe emisje BGK zapadające w latach 2025-30 i oprocentowane na 1,25-2,13 proc. Wszystkie serie „efpece” notowane są na GPW, a więc są dostępne dla inwestorów indywidualnych (nominał jednej obligacji to 1 tys. zł).

Więcej wiadomości o Bank Gospodarstwa Krajowego

Więcej wiadomości kategorii Catalyst