wtorek, 28 stycznia 2020

Newsroom

Comp zwiększył dług netto w I kwartale

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 24 maja 2019
Spadek salda gotówki oraz wdrożenie MSSF 16 zwiększyło dług netto o 33,5 mln zł w I kwartale do 210,1 mln zł. Zmieścił się w trzykrotności wyniku EBITDA, stąd grudniowe poluzowanie obligacyjnych kowenantów na razie wydaje się na wyrost.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Comp S.A.

 • Comp ponownie ze zbyt niskim wskaźnikiem płynności

  26 listopada 2019
  Informatyczna grupa znów naruszyła jeden z kredytowych kowenantów i czeka na zapewnienie banku, że ten nie skorzysta z przysługujących mu praw. Problemu ze wskaźnikiem płynności nie ma, jeśli przyjąć, że Comp ma już zapewnione finansowanie przyszłorocznych wykupów obligacji.
  czytaj więcej
 • Comp powoli żegna się z obligacjami

  04 września 2019
  Technologiczna grupa zaczęła spłacać papiery dłużne środkami z kredytów bankowych i zamierza to kontynuować. Lecz na koniec czerwca naruszyła jeden z bankowych kowenantów. Przekonuje, że nie byłoby problemu, jeśli przyjąć pełne refinansowanie obligacji zagwarantowanymi kredytami.
  czytaj więcej
 • Comp oczekuje ok. 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA w 2019 r.

  19 lipca 2019
  Technologiczna grupa oczekuje 16-proc. wzrostu wyniku operacyjnego powiększonego o amortyzację w stosunku do ubiegłego roku. Na 2020 r. oczekuje natomiast co najmniej 130 mln zł zysku EBITDA.
  czytaj więcej
 • Comp woli kredyt od obligacji

  11 czerwca 2019
  Spółka dostanie 22,6 mln zł kredytu na przypadającą w najbliższych tygodniach okresową amortyzację obligacji CMP0620 oraz CMP0720, a także otrzymała promesę w sprawie udzielenia kredytu na końcowy wykup obligacji w przyszłym roku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje