wtorek, 22 maja 2018

Newsroom

Dekpol prognozuje 710 mln zł przychodów w 2018 roku

msd | 01 lutego 2018
Dewelopersko-budowlana spółka oczekuje około 27-proc. wzrostu skonsolidowanych przychodów względem poziomu prawdopodobnie osiągniętego w 2017 r.

Największa część planowanych na 2018 r. przychodów pochodzić ma z segmentu generalnego wykonawstwa. Dekpol oczekuje w nim sprzedaży na poziomie 450 mln zł. Działalność deweloperska oraz produkcja osprzętu do maszyn budowlanych przynieść mają odpowiednio 190 oraz 70 mln zł.

W minionym roku Dekpol miał osiągnąć 560 mln zł skonsolidowanych przychodów, wynika ze zaktualizowanej w połowie grudnia prognozy. Zysk EBITDA i netto wynieść miały zaś odpowiednio 54,5 oraz 33,5 mln zł.

Notowane na Catalyst obligacje Dekpolu o wartości 35 mln zł z terminem spłaty w październiku tego roku wyceniane są z 3,6 proc. rentowności brutto.

W październiku spółka zapowiedziała emisję obligacji do 50 mln zł. Do tej pory nie informowano o jej uplasowaniu. W międzyczasie Dekpol uplasował natomiast dedykowaną emisję o wartości 17 mln zł na rzecz funduszy Pioneera.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

 • Dekpol zapowiada emisję obligacji

  22 maja 2018
  Budowlano-deweloperska spółka chce pozyskać 15 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii H. Część wpływów trafiłaby na refinansowanie starszych obligacji.
  czytaj więcej
 • Niższe wskaźniki płynności Dekpolu

  04 maja 2018
  Krótkoterminowe zobowiązania dewelopersko-budowlanej grupy, zarówno finansowe, jak i handlowe, zanotowały w ubiegłym roku wyraźny wzrost. Wśród tych ostatnich duży udział miały zobowiązania przeterminowane. Kwestia płynności prawdopodobnie uległa jednak poprawie w pierwszych miesiącach tego roku.
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań rosła znacząco wolniej w I kwartale

  12 kwietnia 2018
  Po kilku kwartałach ponad 20-proc. dynamiki sprzedaży początek 2018 r. deweloperzy rozpoczęli o wiele spokojniej. W I kwartale kontraktację nowych lokali zwiększyli „tylko” o 5,2 proc. stosunku do ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Marcowa emisja Dekpolu już na Catalyst

  11 kwietnia 2018
  Za trzyletnie obligacje z okresową amortyzacją budowlano-deweloperska spółka wyjściowo płaci WIBOR 6M plus 4,2 pkt proc. marży, której wysokość może się zmieniać zależnie od wskaźników zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje