niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

Developres przedłuża ofertę obligacji

msd | 15 listopada 2023
Rzeszowski deweloper przesunął termin zakończenia przyjmowania zapisów z wtorku do czwartku, 16 listopada.

W ślad za wydłużeniem okresu subskrypcji przydział papierów Developresu przesunięto na 17 listopada, a dzień emisji powinien nastąpić nie później niż 21 listopada. Samą konieczność przedłużenia oferty spółka tłumaczy natomiast sugestiami KNF wskazującymi na potrzebę uzupełnienia memorandum informacyjnego.

Za 32-miesięczne niezabezpieczone obligacje Developres oferuje WIBOR 3M plus 6,4 pkt proc. marży. Spółka chce w ten sposób pozyskać 6 mln zł, ale daje sobie prawo do podniesienia wartości emisji do 8,5 mln zł, jeśli popyt okaże się satysfakcjonujący.

Docelowo oferowane przez dewelopera obligacje trafią do obrotu na GPW, a sam wniosek o wprowadzenie ich na Catalyst jest jednym z warunków dokonania przydziału na rzecz inwestorów.

Więcej wiadomości o Developres Sp. z o.o.

 • Developres pozyskał 8,5 mln zł z emisji obligacji

  22 listopada 2023
  W związku ze zgłoszonym popytem rzeszowski deweloper skorzystał z zagwarantowanej sobie wcześniej możliwości zwiększenia wartości emisji z 6 mln zł do 8,5 mln zł.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Nowe warunki już działają

  17 listopada 2023
  Do grupki emitentów zbierających zapisy od inwestorów indywidualnych dołączyły Echo Investment oraz Budlex. A ponieważ Developres wydłużył ofertę ze względów proceduralnych, w pewnym momencie łącznie aż pięciu emitentów prowadziło ogólnodostępną dystrybucję w jednym czasie. Rynek w rozkwicie.
  czytaj więcej
 • Wywiad: Developres wraca na Catalyst

  08 listopada 2023
  Rafał Mardoń, członek zarządu i dyrektor finansowy Developres, odpowiada na pytania Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Worek z emisjami

  06 listopada 2023
  Ghelamco organizuje dodatkową emisję obligacji, Kredyt Inkaso rusza z zapisami dla inwestorów indywidualnych, swoją ofertę kieruje do nich także Developres. A to tylko projekty, w których inwestorzy indywidualni mogą wziąć udział w najbliższych dniach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje