piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

DGP: Abris gotowy sprzedać GetBack

msd | 23 maja 2018
Abris Capital Partners, główny akcjonariusz windykacyjnej spółki, mógłby ją sprzedać gdyby pojawiły się poważne oferty, a nowy inwestor zagwarantowałby wyprowadzenie firmy na prostą – poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

Komisja Nadzoru Finansowego miała sondować Abris w sprawie możliwości sprzedaży GetBacku, a sam fundusz otrzymywał w ostatnim czasie od zainteresowanych inwestorów oferty, lecz żadna z nich – według cytowanego przez DGP Pawła Gieryńskiego, partnera zarządzającego w Abrisie – nie była na tyle poważna, żeby doszło do konkretnych działań.

Tymczasem w środę kolejne oświadczenie wydał Konrad Kąkolewski, były prezes GetBacku, który ponownie zapewnia, że prowadzone były rozmowy o dokapitalizowaniu spółki przez nowych inwestorów. Co więcej, Konrad Kąkolewski twierdzi także, że napływają do niego informacje o zainteresowaniu kolejnych inwestorów objęciem akcji spółki. 

- (…) na dzień dzisiejszy posiadam wiedzę o 8 takich potencjalnych inwestorach, z których każdy jest w stanie istotnie wesprzeć spółkę i przywrócić jej niezakłóconą działalność– poinformował były prezes GetBacku.

Według Konrada Kąkolewskiego w najbliższych dniach do Polski przybyć mają przedstawiciele dwóch kolejnych „potencjalnie zainteresowanych” inwestorów.

- Z zaniepokojeniem obserwujemy (Konrad Kąkolewski i jego zespół – red.) brak zdolności zarządzania obecnego zarządu spółki sprawami spółki oraz pogłębiająca się stratę finansową, a także erozję majątku spółki oraz jej zdolności zarobkowania – zakończył były prezes.

We wtorek NWZ GetBacku uzupełniło skład rady nadzorczej, tym samym odzyskała ona zdolność do zwykłego funkcjonowania, co natychmiast przełożyło się zmiany w zarządzie spółki – Przemysław Dąbrowski, będący od kwietnia członkiem zarządu GetBacku, zajął stanowisko prezesa, natomiast do zarządu windykatora weszły też Magdalena Nawłoka i Paulina Pietkiewicz. Drugą z nich oddelegowano z rady nadzorczej, do której trafiła we wtorek, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu.

Zarówno Magdalena Nawłoka, jak i Paulina Pietkiewicz mają w swoim CV pracę w PZU (ale i wielu innych spółkach). Podobnie zresztą jak Przemysław Dąbrowski. 

We wtorek poinformowaliśmy także, że wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o pozbawienie GetBacku zarządu nad własnym majątkiem w ramach postępowania restrukturyzacyjnego. 

Wtorkowe NWZ spółki zostało przerwane do 30 maja. Na wznowionych obradach prawdopodobnie dojdzie do powołania kolejnego członka rady nadzorczej, gdyż z zasiadania w niej zrezygnował we wtorek Rafał Morlak. Niewykluczone więc, że Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku, ponownie będzie zabiegał o powołanie do rady nadzorczej przedstawiciela właścicieli papierów dłużnych spółki. O pomyśle tym także pisaliśmy we wtorek.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje