wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

DGP: Abris gotowy sprzedać GetBack

msd | 23 maja 2018
Abris Capital Partners, główny akcjonariusz windykacyjnej spółki, mógłby ją sprzedać gdyby pojawiły się poważne oferty, a nowy inwestor zagwarantowałby wyprowadzenie firmy na prostą – poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

Komisja Nadzoru Finansowego miała sondować Abris w sprawie możliwości sprzedaży GetBacku, a sam fundusz otrzymywał w ostatnim czasie od zainteresowanych inwestorów oferty, lecz żadna z nich – według cytowanego przez DGP Pawła Gieryńskiego, partnera zarządzającego w Abrisie – nie była na tyle poważna, żeby doszło do konkretnych działań.

Tymczasem w środę kolejne oświadczenie wydał Konrad Kąkolewski, były prezes GetBacku, który ponownie zapewnia, że prowadzone były rozmowy o dokapitalizowaniu spółki przez nowych inwestorów. Co więcej, Konrad Kąkolewski twierdzi także, że napływają do niego informacje o zainteresowaniu kolejnych inwestorów objęciem akcji spółki. 

- (…) na dzień dzisiejszy posiadam wiedzę o 8 takich potencjalnych inwestorach, z których każdy jest w stanie istotnie wesprzeć spółkę i przywrócić jej niezakłóconą działalność– poinformował były prezes GetBacku.

Według Konrada Kąkolewskiego w najbliższych dniach do Polski przybyć mają przedstawiciele dwóch kolejnych „potencjalnie zainteresowanych” inwestorów.

- Z zaniepokojeniem obserwujemy (Konrad Kąkolewski i jego zespół – red.) brak zdolności zarządzania obecnego zarządu spółki sprawami spółki oraz pogłębiająca się stratę finansową, a także erozję majątku spółki oraz jej zdolności zarobkowania – zakończył były prezes.

We wtorek NWZ GetBacku uzupełniło skład rady nadzorczej, tym samym odzyskała ona zdolność do zwykłego funkcjonowania, co natychmiast przełożyło się zmiany w zarządzie spółki – Przemysław Dąbrowski, będący od kwietnia członkiem zarządu GetBacku, zajął stanowisko prezesa, natomiast do zarządu windykatora weszły też Magdalena Nawłoka i Paulina Pietkiewicz. Drugą z nich oddelegowano z rady nadzorczej, do której trafiła we wtorek, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu.

Zarówno Magdalena Nawłoka, jak i Paulina Pietkiewicz mają w swoim CV pracę w PZU (ale i wielu innych spółkach). Podobnie zresztą jak Przemysław Dąbrowski. 

We wtorek poinformowaliśmy także, że wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o pozbawienie GetBacku zarządu nad własnym majątkiem w ramach postępowania restrukturyzacyjnego. 

Wtorkowe NWZ spółki zostało przerwane do 30 maja. Na wznowionych obradach prawdopodobnie dojdzie do powołania kolejnego członka rady nadzorczej, gdyż z zasiadania w niej zrezygnował we wtorek Rafał Morlak. Niewykluczone więc, że Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku, ponownie będzie zabiegał o powołanie do rady nadzorczej przedstawiciela właścicieli papierów dłużnych spółki. O pomyśle tym także pisaliśmy we wtorek.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje