wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Dom Development spokojny o przyszłość

msd | 23 maja 2022
Już po raz ósmy z rzędu deweloper zamknął kwartał z gotówką netto, wyrażając przekonanie, że do kryzysu na rynku mieszkaniowym jest bardzo daleko. Na znak bardzo dobrej kondycji finansowej chce wypłacić ponad 268 mln zł dywidendy.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Dom Development S.A.

 • W Dom Development zagościł optymizm

  18 maja 2023
  Deweloper dał się zaskoczyć odbudową rynku mieszkaniowego w I kwartale, a dobra sprzedaż skłoniła go do rozpoczęcia 10 nowych inwestycji. Po raz kolejny utrzymał komfortową sytuację finansową, ale spodziewa się, że po lipcowej wypłacie dywidendy w jego bilansie po raz pierwszy od ponad trzech lat zagości dług netto.
  czytaj więcej
 • Odwilż u deweloperów z Catalyst

  12 kwietnia 2023
  Notowani na warszawskim rynku obligacji producenci mieszkań sprzedali ponad 4,1 tys. lokali w I kwartale, wyraźnie przebijając rezultaty z poprzednich kwartałów.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy zgodnie z kryzysowym planem ograniczają zadłużenie

  06 kwietnia 2023
  Większość dużych deweloperów zdołała w ub.r. utrzymać lub obniżyć wskaźniki zadłużenia, choć odbyło się to także kosztem zmniejszenia płynności gotówkowej. Poprawa sprzedaży zapasów da im nieco oddechu.
  czytaj więcej
 • Już tylko symboliczna przewaga gotówki na bilansie Dom Development

  16 marca 2023
  Deweloper zamknął ubiegły rok z rekordowymi zyskami, ale jego sytuacja bilansowa nieco osłabła względem tego, jak wyglądała przez ostatni trzy lata. Mimo tego, Dom Development zamierza wypłacić prawie 283 mln zł dywidendy. Na rynek obligacji chętnie wróci, ale pod warunkiem możliwości uzyskania atrakcyjnych dla siebie warunków finansowych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej