niedziela, 24 stycznia 2021

Newsroom

Dwie trzecie funduszy obligacji korporacyjnych już na plusie

ben | 05 października 2020
Średnia miesięczna stopa zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych wyniosła we wrześniu +0,13 proc., najmniej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Tempo odrabiania wirusowych strat z lutego i marca nieco więc osłabło.

Po trzech kwartałach średnia tegoroczna stopa zwrotu wypracowana przez fundusze polskich obligacji korporacyjnych wyniosła 0,78 proc. Dwie trzecie funduszy odnotowało w tym okresie zyski, od +0,45 proc. (Aviva Investors Dochodowy) do +3,03 proc. (Fundusz Długu Korporacyjnego Rentier FIZ).

Na minusie w tym roku nadal jest osiem funduszy, z których najwięcej do odrobienia mają jeszcze Millennium Obligacji Korporacyjnych (-1,85 proc.) oraz Santander Prestiż Obligacji Korporacyjnych (-1,41 proc.) i Santander Obligacji Korporacyjnych (-1,37 proc.). W kilku poprzednich miesiącach to one radziły sobie zazwyczaj najlepiej, ale we wrześniu dobra passa je opuściła i wszystkie trzy zanotowały bardzo zbliżony wynik w okolicach -0,25 proc.

Stopy zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych na 30 września 2020 roku

Średnia roczna stopa zwrotu funduszy korporacyjnego długu, która po osiągnięciu minimum na koniec marca (+0,17 proc.) w kolejnych miesiącach cały czas pięła się w górę, osiągając +1,62 proc. na koniec sierpnia, we wrześniu nieco przyhamowała wzrost i wyniosła +1,58 proc. Cały czas pozostaje jednak na wyższym poziomie niż w przypadku funduszy obligacji skarbowych (+1,45 proc.) i uniwersalnych (+1,1 proc.).

Średnia roczna stopa zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych_wrzesień 2020

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

Emisje