niedziela, 24 marca 2019

Newsroom

Echo Investment uplasowało obligacje na 50 mln zł

msd | 23 października 2018
W trwającej od 11 do 19 października publicznej ofercie deweloper wyczerpał oferowaną pulę obligacji ostatniego dnia przyjmowania zapisów – wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie spółki w poniedziałek późnym popołudniem.

W związku z wyczerpaniem oferty ostatniego dnia zapisy na obligacje Echa nie zostały skrócone, trwały pełne dziewięć dni roboczych. Natomiast inwestorzy, którzy składali zlecenia nabycia ostatniego dnia (w piątek) muszą się liczyć z redukcją. Jej skala na razie nie jest znana, ale szybko powinno się to zmienić, ponieważ przydział papierów zaplanowano na wtorek (dziś).

Echo Investment proponowało 3,4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M za pięcioletnie papiery. Dla spółki była to druga publiczna emisja w ramach wartego do 400 mln zł programu. Poprzednim razem, w kwietniu tego roku, deweloper oferował 2,8 pkt proc. marży, ale za dług czteroletni. 

Po zamknięciu dwóch tegorocznych emisji Echo wciąż może pozyskać 300 mln zł w publicznej programu emisji obligacji, dla którego prospekt wygasa w połowie kwietnia przyszłego roku.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Echa, w tym cztery emisje publiczne. Trzy z nich pochodzą z drugiego programu emisji publicznych, który Echo przeprowadziło w ub.r. pozyskując od lipca do października 300 mln zł. Serie pochodzące z publicznych ofert, które należą do najpłynniejszego długu Echa, wyceniane są z 4,8-5,2 proc. rentowności.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje