wtorek, 24 kwietnia 2018

Newsroom

Echo zebrało 100 mln zł w jeden dzień

msd | 09 czerwca 2017
Już pierwszego dnia w publicznej emisji obligacji deweloper zebrał komplet zapisów. Inwestorzy mogą zapisywać się jeszcze w piątek, ale należy się liczyć z redukcją.

Zgodnie z warunkami emisji redukcją objęte zostaną także i zapisy składane w czwartek.

Oferowane przez Echo obligacje mają czteroletni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 6M plus 2,9 pkt proc. marży. Wysoki popyt zapewne skłoni spółkę by pomyśleć o obcięciu kuponu, względnie wydłużeniu okresu spłaty w kolejnych ofertach. Kiedy? Na razie tego nie wiadomo, aczkolwiek spółka zastrzega, że zamierza jeszcze wrócić na rynek z kolejnymi ofertami publicznymi.

- Obecny program emisji obligacji publicznych pozwala nam jeszcze na wyemitowanie w przyszłości obligacji o łącznej wartości 200 mln zł. Z kolejnymi ofertami zamierzamy wychodzić na rynek zgodnie z zapotrzebowaniem spółki na kapitał. Nasza aktywność w nabywaniu nowych działek oraz budowaniu projektów jest obecnie bardzo duża – powiedział Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment, cytowany w komunikacie prasowym.

Na Catalyst notwanych jest siedem serii obligacji Echa, w tym dwie pochodzące z pierwszego programu publicznych emisji realizowanego trzy lata temu. W praktyce tylko te papiery Echa są płynne. Seria ECH0318 oferuje 3,2 proc. rentowności brutto do wykupu, a seria ECH0418 3,0 proc.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje