sobota, 21 października 2017

Newsroom

Echo zebrało 100 mln zł w jeden dzień

msd | 09 czerwca 2017
Już pierwszego dnia w publicznej emisji obligacji deweloper zebrał komplet zapisów. Inwestorzy mogą zapisywać się jeszcze w piątek, ale należy się liczyć z redukcją.

Zgodnie z warunkami emisji redukcją objęte zostaną także i zapisy składane w czwartek.

Oferowane przez Echo obligacje mają czteroletni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 6M plus 2,9 pkt proc. marży. Wysoki popyt zapewne skłoni spółkę by pomyśleć o obcięciu kuponu, względnie wydłużeniu okresu spłaty w kolejnych ofertach. Kiedy? Na razie tego nie wiadomo, aczkolwiek spółka zastrzega, że zamierza jeszcze wrócić na rynek z kolejnymi ofertami publicznymi.

- Obecny program emisji obligacji publicznych pozwala nam jeszcze na wyemitowanie w przyszłości obligacji o łącznej wartości 200 mln zł. Z kolejnymi ofertami zamierzamy wychodzić na rynek zgodnie z zapotrzebowaniem spółki na kapitał. Nasza aktywność w nabywaniu nowych działek oraz budowaniu projektów jest obecnie bardzo duża – powiedział Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment, cytowany w komunikacie prasowym.

Na Catalyst notwanych jest siedem serii obligacji Echa, w tym dwie pochodzące z pierwszego programu publicznych emisji realizowanego trzy lata temu. W praktyce tylko te papiery Echa są płynne. Seria ECH0318 oferuje 3,2 proc. rentowności brutto do wykupu, a seria ECH0418 3,0 proc.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

 • Wrześniowa emisja Echa zadebiutowała na Catalyst

  17 października 2017
  Obrót wartymi 125 mln zł obligacjami dewelopera sięgnął 1,2 mln zł na wtorkowej sesji. Papierami handlowano po 99,95-100,34 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Analiza Echo Investment

  16 października 2017
  Grupa posiada odpowiednią płynność bieżącą, jednocześnie poprzez emisje obligacji pięcioletnich wydłuża terminy zapadalności zobowiązań. Generuje również zyski, które mogłyby pozwolić na spłatę w rozsądnym terminie posiadanych przez Echo zobowiązań finansowych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy sprzedali o jedną czwartą więcej mieszkań

  09 października 2017
  W III kwartale notowani na Catalyst deweloperzy zakontraktowali 6,98 tys. lokali wobec 5,57 tys. przed rokiem. Wielu z nich chwali się kolejnymi rekordami sprzedażowymi.
  czytaj więcej
 • Obligacje Echa dla 464 inwestorów

  06 października 2017
  W trzeciej publicznej ofercie, zamykającej wart 300 mln zł program, średni zapis na obligacje dewelopera wyniósł 196,2 tys. zł i był o około 30 proc. niższy niż w dwóch wcześniejszych emisjach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje