środa, 22 maja 2019

Newsroom

Efekt GetBacku to także tańsze obligacje innych windykatorów

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 08 czerwca 2018
Od 5 proc. na trzyletnim długu Kruka do 7 proc. za takie same papiery Bestu można dostać dziś na Catalyst. To efekt spadku zaufania do branży po utracie płynności przez GetBack.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 4 czerwca. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Wzrost długu netto Atalu

  22 maja 2019
  Wraz z zaciągnięciem nowych zobowiązań odsetkowych i wdrożeniem standardu MSSF 16 dług netto deweloperskiej grupy wzrósł w I kwartale o 153,2 mln zł do 486,2 mln zł. W dużej mierze to jednak zobowiązania wobec głównego akcjonariusza oraz takie, które zostaną przeniesione na nabywców lokali.
  czytaj więcej
 • PCC Exol wyraźnie poprawił wyniki

  22 maja 2019
  Chemiczna grupa zwiększyła wynik EBITDA o 91 proc. r/r do 18,5 mln zł w I kwartale. Poprawa była na tyle duża, że zamortyzowała istotny wzrost zadłużenia. Wskaźnik dług netto/EBITDA był najniżej od lat, gorzej natomiast prezentowały się wskaźniki płynności.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Kancelarii Statima

  08 czerwca 2018
  W I kwartale zadłużenie finansowe netto windykacyjnej spółki wzrosło o 1,4 mln zł do 11,4 mln zł na koniec marca. Statima na razie odkłada giełdowy debiut.
  czytaj więcej
 • Gwałtowny spadek liczby transakcji na Catalyst

  08 czerwca 2018
  W maju zawarto 5,5 tys. sesyjnych transakcji obligacjami firm na GPW. To o 41,5 proc. mniej niż w kwietniu. Ponad połowa tego spadku to efekt kwietniowego zawieszenia obrotu papierami GetBacku.
  czytaj więcej

Emisje