sobota, 22 września 2018

Newsroom

Elemental Holding ma umowę na przeprowadzenie programu emisji

msd | 11 października 2017
Wartość programu, w ramach którego spółka uplasuje jedną lub kilka serii papierów, ustalono na 40 mln zł. Nowy dług może trafić do obrotu, ale tylko na rynku BondSpot.

Na razie Elemental Holding zdradza tylko, że nowe obligacje nie będą zabezpieczone, a ich okres spłaty może sięgać do pięciu lat. O ustanowieniu programu spółka informowała jeszcze we wrześniu, teraz zaś zawarła z mBankiem umowę na jego przeprowadzenie.

Emisyjne plany Elemental Holding wiążą się z przypadającym na 17 października wykupem trzyletnich papierów serii D o wartości 26 mln zł.

W obrocie na hurtowej części rynku Catalyst pozostaje jeszcze pięcioletnia seria E, wygasająca w październiku 2019 r. Spółka płaci za nią WIBOR 6M plus 2,6 pkt proc. tj. o 0,1 pkt proc. więcej niż za wygasające w najbliższych dniach trzyletnie – wyemitowane w tym samym czasie – papiery EMT1017.

Nowa emisja, jeśli trafi do giełdowego obrotu, to także tylko na rynek BondSpot. Podobnie jak poprzednie serie, obligacje kierowane są więc do inwestorów instytucjonalnych.

Elemental Holding jest firmą działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni na terenie całego kraju. Prowadzi działalność na terenie kilku krajów.

Więcej wiadomości o Elemental Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje