środa, 12 sierpnia 2020

Newsroom

Fundusze odrobiły część strat

ben | 06 maja 2020
W kwietniu średnia stopa zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych wyniosła +0,64 proc. Miesiąc wcześniej były na ponad 2-proc. minusie.

Kwietniowe zestawienie z wynikami funduszy do pewnego stopnia jest lustrzanym odbiciem tego z marca, z tą różnicą, że odwróconym do góry nogami. Trójka funduszy z największymi stratami w marcu: Santander Prestiż Obligacji Korporacyjnych (-7,59 proc.), Santander Obligacji Korporacyjnych (-7,36 proc.) i Millennium Obligacji Korporacyjnych (-6,23 proc.), w kwietniu w tej samej kolejności znalazły się na szczucie zestawienia, notując wzrosty wartości jednostek uczestnictwa o odpowiednio 3,38 proc., 3,2 proc. i 1,57 proc.

Nie wszystkim jednak udała się ta sztuka – cztery z 23 funduszy zanotowały spadki wartości, pogłębiając marcowe straty. Najsłabiej w kwietniu (-1,31 proc.) wypadł AGIO Kapitał, który miesiąc wcześniej miał -1,89-proc. stratę. To też jedyny fundusz, który zdecydował się na czasowe (do 1 czerwca) zawieszenie realizacji zleceń umorzenia jednostek uczestnictwa na skutek znaczącego spadku wartości aktywów netto (26,3 proc. w marcu), choć na tle pozostałych funduszy (spadek WAN w tej kategorii wyniósł -33,3 proc.) nie wpadał wcale aż tak źle.

Stopy zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych na 30 kwietnia 2020 roku

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

Emisje