poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

GetBack ma kolejnego wiceprezesa

msd | 17 czerwca 2019
Tomasz Strama, który ma wieloletnie doświadczenie w grupie Kruk, został powołany na wiceprezesa GetBacku, gdzie ma odpowiadać za wdrożenie nowej strategii w obszarze windykacji.

Tomasz Strama dołączył do GetBacku w tym roku, gdzie do niedawna był doradcą zarządu i dyrektorem zarządzającym. W latach 2001-2018 pracował zaś w grupie Kruk. Ostatnio, w latach 2014-2018, pełnił funkcje dyrektora generalnego i członka zarządu spółki Kruk Deutschland.

- Jesteśmy przekonani, że powołanie Tomasza Stramy do Zarządu GetBack istotnie wzmocni spółkę i dodatkowo wesprze działania Marcina Tokarka w obszarze operacji, które mają na celu realizację zatwierdzonego układu. Nowy wiceprezes będzie odpowiedzialny za obszar windykacji oraz wdrożenie nowej strategii spółki - powiedział Radosław Barczyński, przewodniczący rady nadzorczej, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak podaje GetBack, podstawowym zadaniem stojącym przed spółką jest kontynuacja procesu odbudowy operacji windykacyjnych, które umożliwią wygenerowanie odzysków niezbędnych do sfinansowania spłaty rat układowych. Jednocześnie wdrożona ma zostać nowa strategia spółki, której fundamentem będzie budowa silnej pozycji w segmencie usługowego zarządzania portfelami wierzytelności.

- Wspólnie z radą nadzorczą uznaliśmy, że wdrożenie nowej strategii spółki jest krytycznie istotnie dla realizacji zatwierdzonego układu. Nasze ambicje są jednak większe - chcemy, aby w obszarze usługowego zarządzania wierzytelnościami GetBack był jedną z najlepszych firm w Polsce. Cieszę się z możliwości wykorzystania moich doświadczeń i wiedzy w realizacji tak ambitnego celu – powiedział Tomasz Strama, nowo powołany wiceprezes GetBacku.

Aktualnie GetBack posiada troje wiceprezesów (dwoje pozostałych to Przemysław Dąbrowski i Magdalena Nawłoka) oraz dwoje członków zarządu (Marcin Tokarek i Paulina Pietkiewicz).

Niecałe dwa tygodnie temu wrocławski sąd zatwierdził układ GetBacku z wierzycielami w ramach uruchomionego ponad rok temu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego. Niezabezpieczeni obligatariusze z wierzytelnościami o nominalnej wartości około 2,3 mld zł mają zostać spłaceni w 25 proc. przez osiem lat. Najpierw jednak musi jeszcze dojść do uprawomocnienia układu. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje