poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

GetBack miał 14,4 mln zł odzysków w maju

msd | 27 czerwca 2019
Windykator zanotował niższe wpływy od dłużników niż w poprzednich miesiącach, ale tłumaczy to sprzedażą znacznej części wierzytelności do szwedzkiego Hoista.

Raportowane przez GetBack odzyski wyniosły 14,4 mln zł w maju wobec 21,0-25,4 mln zł w czterech poprzednich miesiącach tego roku. Wtedy portfel wierzytelności GetBacku był jednak znacznie większy. Skurczył się on zaś na koniec kwietnia, po wartej 359 mln zł transakcji z Hoistem, co pozwoliło jednorazowo uwolnić spore pokłady gotówki, między innymi na spłatę zabezpieczonych wierzycieli GetBacku.

Windykator przekonuje jednak, że na bazie porównywalnego portfela wierzytelności odzyski wzrosły – z 13,8 mln zł w kwietniu do 14,4 mln zł w maju.

W pierwszej dekadzie czerwca GetBack zawarł umowę sprzedaży kolejnych wierzytelności. Tym razem wartą 37,4 mln zł transakcję spółka zrealizuje z Krukiem, o ile zgodę na nią wyrazi nadzorca sądowy. 

Trzy tygodnie temu sąd zatwierdził układ GetBacku z wierzycielami w ramach uruchomionego ponad rok temu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego. Niezabezpieczeni obligatariusze mają zostać spłaceni w 25 proc. przez osiem lat. Najpierw jednak musi jeszcze dojść do uprawomocnienia układu. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje