wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Getin Noble Bank utworzył rezerwę na tzw. mały TSUE

msd | 19 listopada 2019
Wynik banku za III kwartał zostanie pomniejszony o 24,6 mln zł brutto, ponieważ zawiązał on rezerwę dotyczącą zwrotu kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego.

Rezerwa, która pomniejszy wynik GNB w ujęciu skonsolidowanym i jednostkowym, zostanie rozłożona pomiędzy wynik odsetkowy (12 mln zł) oraz pozostałe koszty operacyjne (12,6 mln zł).

Po sześciu miesiącach tego roku GNB miał 280,2 mln zł skonsolidowanej straty brutto i 246,3 mln zł straty netto. Bank nie spodziewa się zysków w tym roku. Na koniec czerwca brakowało mu około 1,5-1,6 mld zł kapitału.

Pełne sprawozdanie finansowe za III kwartał bank opublikuje 21 listopada, o osiem dni wcześniej niż pierwotnie planował.

Na Catalyst znajduje się 31 serii obligacji Getin Noble Banku, w tym 30 to dług podporządkowany. Najbliższa wykupu seria GNB1219 wyceniana jest na 99,3 proc. nominału. Rentowności dłuższego długu sięgają do 15-17 proc. brutto.

W miniony poniedziałek GNB wykupił papiery dłużne na 40 mln zł. 

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej