sobota, 22 września 2018

Newsroom

Ghelamco dostało kredyt na budowę The Warsaw Hub

msd | 12 października 2017
Deweloper otrzyma od konsorcjum banków kredyt budowlany do 221,1 mln EUR oraz kredyt odnawialny na 45 mln zł celem sfinansowania podatku VAT.

W istocie, kredyt budowlany z konsorcjum banków BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Pekao, PKO BP oraz Raiffeisen udzielony został do najniższej z trzech wartości: 221,1 mln EUR, 70 proc. całkowitych kosztów projektu lub 65 proc. wartości rynkowej nieruchomości. Termin spłaty ustalono na 30 września 2021 r., natomiast sam kredyt może zostać skonwertowany z budowlanego na inwestycyjny. Wówczas termin spłaty przypadałby na pięć lat od daty konwersji.

Zawarcie umowy kredytowej nie wpłynie, w ocenie emitenta, w sposób istotny na jego sytuację finansową – poinformowało Ghelamco w komunikacie.

Pozyskane środki deweloper przeznaczy na budowę The Warsaw Hub, kolejnej po Warsaw Spire flagowej inwestycji Ghelamco na rynku polskim. W jej skład wejdą trzy wieżowce, a kompleks połączony będzie ze stacją metra.

Na Catalyst notowane są 24 serie obligacji Ghelamco Invest, spółki celowej belgijskiego dewelopera, w tym jedna seria to papiery w euro. Większość złotowych obligacji plasowane w trybie oferty publicznej w latach 2014-2016. Seria zapadające w 2020 r. oferują 5,6-5,8 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje