poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Ghelamco rozważa emisję obligacji

msd | 24 czerwca 2024
Deweloper przyjął bezprospektowy program emisji, w ramach którego jeszcze w czerwcu może rozpocząć pacę nad ofertą skierowaną do inwestorów kwalifikowanych.

Wartość przyjętego programu to 100 mln euro lub równowartość tej kwoty w złotych. Na jego realizację Ghelamco daje sobie maksymalnie trzy lata.

Natomiast jeszcze w czerwcu deweloper może rozpocząć pracę nad pierwszą emisją w ramach nowego programu. Zostałaby ona skierowana do inwestorów kwalifikowanych.

„Ostateczna decyzja spółki o emisji oraz jej szczegółowych warunkach zostanie podjęta na etapie podejmowania odpowiednich uchwał przez zarząd spółki” – zastrzegło Ghelamco Invest.

W maju spółka wyczerpała bezprospektowy program emisji o wartości 150 mln euro. W lutym zakończyła zaś realizację adresowanego do inwestorów indywidualnych publicznego programu na 250 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Ghelamco Invest o łącznej wartości 1,43 mld zł, z czego w grudniu tego roku spółka będzie musiała wykupić 291 mln zł.

Najdłuższe złotowe papiery GHE0128, od których deweloper płaci 5 pkt proc. ponad WIBOR, kwotowane są na 99,79/99,85 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje