poniedziałek, 06 lipca 2020

Newsroom

Grupa AB delikatnie poprawiła wskaźniki zadłużenia i płynności

msd | 26 września 2019
W II kwartale kalendarzowym, a IV kwartale obrachunkowym, dystrybutor sprzętu IT oraz elektroniki użytkowej obniżył dług netto poprzez wzrost salda gotówki. Po dni bilansowym część obligacji zamienił na bankowy kredyt.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o AB S.A.

 • Rekord gotówki na rachunkach grupy AB przed wykupem obligacji

  21 maja 2020
  Po bardzo wysokim cash flow operacyjnym w I kwartale kalendarzowym dystrybutor IT miał więcej gotówki niż zadłużenia odsetkowego. O lipcowy wykup obligacji na 70 mln zł jest spokojny, a o emisji refinansującej pomyśli tylko, jeśli warunki rynkowe będą sprzyjające.
  czytaj więcej
 • Sezonowy wzrost zysku i zadłużenia grupy AB

  05 marca 2020
  Jak co roku, dystrybutor sprzętu IT i elektroniki użytkowej zakończył II kwartał obrotowy (IV kalendarzowy) z wysoką sprzedażą, co z jednej strony dało wyższy zysk, a z drugiej ujemne przepływy operacyjne i w efekcie wzrost zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie grupy AB po wykupie obligacji

  26 listopada 2019
  Po sierpniowej spłacie obligacji na 89 mln zł, którą dystrybutor sprzętu IT częściowo sfinansował gotówką z bieżącej działalności, jego dług netto znalazł się najniżej od dwóch lat.
  czytaj więcej
 • AB skupi akcje własne

  18 września 2019
  Dystrybutor sprzętu IT oraz elektroniki użytkowej wyda do 15 mln zł na skup akcji własnych, prowadzony od 19 września tego roku do 20 grudnia 2021 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje