czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Grupa BFF Polska zwiększyła zysk netto o 75,5 proc. r/r

msd | 08 lutego 2019
Skonsolidowany zysk netto spółki wyspecjalizowanej w finansowaniu służby zdrowia i administracji publicznej wyniósł w ubiegłym roku 59,5 mln zł wobec 33,9 mln zł rok wcześniej.

Wprawdzie wartość zakontraktowanych w 2018 r. umów (2,32 mld zł) BFF zwiększyło tylko symbolicznie, ale przychody grupy wzrosły o 22,9 proc. r/r do 220,7 mln zł. W znaczącej poprawie zysku netto pomogła tak wyższa marża na pokrycie kosztów (124,4 mln zł wobec 106,9 mln zł), jak i niższe koszty odpisów i rezerw (13,4 mln zł wobec 21,8 mln zł).

Na koniec grudnia grupa BFF miała 3,29 mld zł aktywów finansowych wobec 2,66 mld zł rok wcześniej. 

Opublikowane dane mają na razie charakter wstępny. Pełne zaudytowane sprawozdanie spółka opublikuje 12 marca.

Na Catalyst pozostają jeszcze trzy serie obligacji BFF. Wygasają one od marca do września tego roku. Długiem spółki nie dochodzi na GPW do żadnych transakcji.

BFF Polska to spółka znana wcześniej pod nazwą Magellan. Do zmiany nazwy doszło po przejęciu jej przez włoską grupę bankową BFF. Wiązało się to też ze zmianą sposobu finansowania spółki. Od przejęcia praktycznie nie emituje ona nowego długu, wyłącznie spłaca starsze emisje i chętnie finansuje się u podmiotu dominującego.

Więcej wiadomości o BFF Polska S.A.

 • Grupa BFF Polska rośnie na krótkoterminowy kredyt

  12 sierpnia 2019
  Skonsolidowany zysk netto BFF, która finansuje jednostki medyczne i JST, wzrósł o 46,8 proc. r/r do 40,3 mln zł w I półroczu. Aktywa grupy sięgnęły prawie 3,5 mld zł, z czego 85 proc. finansowane jest kapitałem obcym, głównie zadłużeniem z terminem spłaty do 12 miesięcy.
  czytaj więcej
 • Grupa BFF Polska podwoiła zysk netto

  13 maja 2019
  Spółka świadcząca usługi finansowe dla sektora ochrony zdrowia miała 20,3 ml mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kwartale wobec 9,3 mln zł przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Grupa BFF Polska zwiększyła dług o 0,6 mld zł

  13 marca 2019
  Grupa wyspecjalizowana w finansowaniu sektora medycznego zakończyła ubiegły rok z 2,82 mld zł długu netto. Wzrost zadłużenia odsetkowego sfinansował zwiększenie skali biznesu poprzez kontraktację nowych aktywów finansowych.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zlewarowania BFF Polska

  13 sierpnia 2018
  Zwiększenie portfela aktywów finansowych grupy BFF była przyczyną ujemnych przepływów operacyjnych i związanego z tym kolejnego wzrostu zadłużenia finansowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Tarczyński chce przejąć Kanię

  22 sierpnia 2019
  Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zadłużenia Voxelu

  22 sierpnia 2019
  Dług netto diagnostycznej grupy przekroczył 100 mln zł na koniec II kwartału, co tylko częściowo można wyjaśnić nowymi standardami księgowymi. Voxel sporo inwestuje w aktywa trwałe i akwizycje, czego owoce na razie nie rekompensują wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Archicom kupi działkę za 40,5 mln zł

  22 sierpnia 2019
  Spółka zależna dewelopera zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej we Wrocławiu za cenę 40,5 mln zł netto, na której zamierza wybudować około 370 mieszkań.
  czytaj więcej
 • Słabszy kwartał JHM Development

  21 sierpnia 2019
  Zysk netto dewelopera spadł w II kwartale do najniższego poziomu od blisko trzech lat, a jego przepływy operacyjne były ujemne. Dług netto po raz pierwszy od pięciu lat przekroczył więc 65 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje