wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Indos uplasował dwie emisje na łącznie 4 mln zł

ems | 25 lipca 2018
Obie serie to papiery imienne o trzyletnim terminie wykupu i oprocentowaniu ustalonym na 9 proc. rocznie.

Seria H2 przyniosła spółce 1 mln zł, natomiast zapłatę za serię C2 wartą 3 mln zł rozliczono przez przedterminowy wykup papierów serii C1 wartych 3,2 mln zł. Z kolei w ubiegłym tygodniu Indos wykupił papiery imienne o wartości 2 mln zł. Obie wykupione serie oprocentowane były na 7 proc. rocznie, a nowe papiery oprocentowane są na 9 proc.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Indosu, w ich przypadku oprocentowanie ustalono na WIBOR 3M plus 4,6 i 4,8 pkt proc. marży, co daje obecnie 6,3 proc. i 6,5 proc. odsetek brutto. W ostatnich transakcjach (z ubiegłego tygodnia) rynek wycenił je na 6,1 i 6,6 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Niższe zadłużenie Indosu

  19 listopada 2018
  Zyski spółki spadły w III kwartale względem ubiegłego roku. Za to udało jej się obniżyć poziom zobowiązań finansowych bez większego uszczerbku dla zasobów posiadanej gotówki.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w Indosie

  14 sierpnia 2018
  Wypracowane w II kwartale środki pieniężne z działalności operacyjnej i inwestycyjnej pozwoliły na redukcję zobowiązań finansowych oraz poprawę pozycji gotówkowej spółki. Dług netto spadł więc wyraźnie.
  czytaj więcej
 • Indos planuje emisję obligacji oprocentowanych na 9 proc.

  23 lipca 2018
  Będą to dwie serie papierów imiennych, obie o trzyletnim terminie wykupu, o łącznej wartości 4 mln zł. Uchwała o emisji zapadła dzień po tym, jak Indos wykupił obligacje imienne warte 2 mln zł.
  czytaj więcej
 • Indos poprawił wyniki

  22 maja 2018
  W I kwartale przychody spółki wzrosły o 32,7 proc. r/r do 4,5 mln zł, a jej zysk netto po wzroście o 57,9 proc. wyniósł 1,6 mln zł. Niezależnie od wyników, saldo dostępnej gotówki nieco zmalało. Szczególnie tuż po zamknięciu I kwartału.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje